Особливості проектування вентиляції для багатоповерхових житлових будівель.

Проект вентиляції багатоповерхових житлових будинків повинен бути узгоджений з іншими проектними рішеннями, що передбачають підведення решти необхідних комунікацій в квартири. Всі вони, і проект вентиляції відповідно, повинні відповідати вимогам СНіП та правилам протипожежної безпеки.

Буває так, що вентиляційна шахта спочатку має якийсь певний дефект, через що порушується повітрообмін в квартирах. Витяжних каналів для ефективної вентиляції всієї житлової площі в будинку недостатньо. Вирішити проблему може припливна вентиляція.

Вентиляція багатоповерхового будинку.

При будівництві нового будинку сучасна система вентиляції відразу ж закладається в проект. Проектувати таку вентиляцію в давно зведених будинках складніше, але можливо.

У багатоповерховому будинку обов’язково наявність природної вентиляції, яка традиційно проходить через кухні, ванні кімнати, санвузли. Якщо на перших поверхах повітрообмін достатньо сильний, то на останніх помітно знижується і тяга слабшає. Вирішити проблему вентиляції в усьому багатоквартирному будинку задача досить важка.

В елітних новобудовах проектом також передбачається система димовидалення, а на даху встановлюються вентилятори для виведення продуктів горіння з високою температурою. У місцях загального користування (під’їзди, тамбури, ліфти) встановлюються клапани для димовидалення. Протидимова вентиляція, а також загальнообмінна система для припливу свіжого повітря і видалення газів встановлюється на нульових поверхах, де розташовується парковка. Монтаж виконується з урахуванням особливих вимог по вживаному обладнанню, використовуваному матеріалу та ін.

Особливу роль у вентиляції багатоповерхових будинків виконують дефлектори. Це аеродинамічні пристосування, необхідні для посилення тяги за рахунок вітру. Зазвичай їх монтують на даху будівлі. Через них з нижньої частини димоходу виходить відпрацьоване повітря разом із шкідливими газами.

Розрахунок повітрообміну один з головних етапів. Для стандартних квартир цей показник повинен дорівнювати 115-140 м3/год. При індивідуальному проектуванні повітрообмін розраховується за формулою 3 м3/год на 1 м2 житлової площі. Також повітрообмін можна визначити персонально для кожного мешканця квартири, що складе 30 м3/год на одну людину.

  Штукатурка для фасада – ее виды и технология отделки

Способи вентиляції для квартир.

Якщо є проблеми з вентиляцією доцільно встановити в квартирі автономну систему. Тим більше якщо багатоповерховий будинок знаходиться в жвавому індустріальному районі, де повітря насичене шкідливими газами. В таких випадках рекомендується припливна вентиляція з функціями фільтрування, охолодження та підігріву повітря. Крім цього варіанту можна вибрати більш легкі в монтажі системи.

Віконний запірний клапан. Цей варіант припливної вентиляції можна застосувати для будь-якого житлового приміщення. Віконний запірний клапан кріпиться на металопластикових раму або ж на кватирку, якщо рами дерев’яні. Він добре вентилює приміщення, не пропускаючи при цьому всередину пил і комах. Регулює роботу конструкції здійснюється вручну. Монтаж клапана особливих навичок не вимагає.

Приточні клапані, встановлювані під підвіконням. Це зручний і ефективний спосіб вентиляції. Припливні клапани встановлюються за батареями в отвір діаметром 6-10 см. Взимку повітря, потрапляючи в приміщення, встигає нагріватися. Самими функціональними є клапани, обладнані спеціальними очисними фільтрами і датчиком, який реагує на зміну вологості в квартирі. У потрібний момент клапан автоматично відкриється і впустить до кімнати порцію свіжого повітря.

Механічна припливно-витяжна система. Зробити атмосферу в квартирі комфортної допоможе більш складна механічна припливно-витяжна вентиляція. Вона особливо актуальна, коли за вікном різкий мінус, а опалення висушує повітря в кімнатах. Одночасна дія в двох напрямках — видаленні відпрацьованого повітря та наповненні кімнат свіжим повітрям — дає відмінний результат. Механічна вентиляція забезпечить хороший повітрообмін незалежно від погодних умов, очистить і прогріє повітря. Комплектується вона таким набором устаткування:

  • Вентилятори;
  • Повітропроводи;
  • Калорифер;
  • Повітроохолоджувач;
  • Очисні фільтри;
  • Повітряний клапан;
  • Клапани димовідведення;
  • Електродвигун;
  • Шумопоглинач;
  • Автоматика та ін.

Вентиляція

Робота припливно-витяжної системи з водяним калорифером сприятливо позначиться на споживанні електроенергії, дозволивши економити до 80%.

Компанія «Вент-заводи», — вентиляція, проектування, монтаж: https://7-vz.com. Телефонуйте: +38(044) 221-25-52

от admin

Добавить комментарий