Яндекс.Метрика Дефекти будівель і характерні пошкодження великоблочних, панельних, дерев'яних, кам'яних і монолітних із залізобетонним каркасом | Клуб ремонта

Як при будівництві, так і під час експлуатації, по закінченню певного часу, споруди можуть отримати пошкодження, які повинні бути виявлені. Щоб забезпечити безпеку, необхідно вчасно вживати заходів щодо усунення проблем, адже:

Недоліки будівель — це порушення цілісності конструкцій (як несучих, так і огороджувальних), які призводять до небезпечних ситуацій, і, навіть, обвалення. Абсолютно не завжди пошкодження помітні неозброєним оком не професіоналу, а багато технічних невідповідностей без спеціальної експертизи неможливо виявити.

Виявлені недоліки, тріщини в стінах будівель дозволяють встановити придатність споруд для подальшої експлуатації. За результатами експертизи визначається конкретний список заходів щодо усунення невідповідностей і помилок, допущених в процесі будівництва, і також ті недоліки, які набула будова після здачі об’єкта в експлуатацію.

Види деформації і чому вони з’являються

Пошкодження з’являються через вплив постійних і змінних навантажень.

Серед деформувань виділяють такі: осад, крен, осідання, прогини, вигини, кручення, перекоси, горизонтальні зміщення. Нижче детально розглядається кожен із них.

 • Осад будівлі відбувається, коли основа під підставою ущільнюються. Осадку викликають зсуви, карстові і сейсмічні явища, рух транспорту. Іноді осадку плутають з усадкою будівлі. Усадка-природний процес висихання матеріалів у новій споруді. Вона займає 2-6 років. При правильних розрахунках усадка проходить без наслідків для будівлі. Осад-це сигнал небезпеки, який відправляють непостійний грунт або слабкий фундамент. Однорідний осад нижні частини фундаменту не викликає конструктивних порушень, але ускладнює експлуатацію будівлі. Неконтрольована осаду і зміщення будівлі у вертикальному положенні може привести до руйнування.
 • Коли грунт під будівлею неоднорідний, або навантаження на нього нерівномірне, коли грунти зсуваються або відбувається перекіс, то виникають тріщини, розломи. Коли тріщини викликані осадкою будівлі, вони можуть розкриватися і закриватися під впливом температури. Найбільш небезпечними вважаються наскрізні тріщини в ригельних балках, перекриттях, фундаменті.
 • Постійний бічний вітер, тиск основи, води викликають зміщення конструкцій і споруд. Чим вище будівля, тим сильніше навантаження вітру. Вежі, димові труби знаходяться під впливом вітру і сонячного нагріву, які викликають вигин і кручення.
 • Крени з’являються в жорстких конструкціях через несиметричнє завантаження
  Правила аренды авто за границей

У числі причин деформації будівель фахівці називають наступні фактори.

 • Помилки в плануванні, в інженерно-геологічних вишукуваннях, дослідженнях грунту і технології проведення робіт із землею.
 • Прорахунки в глибині закладки і в підборі типу фундаменту.
 • Аварії інженерних мереж та їх натуральний знос.
 • Будівництво нових споруд дуже близько від існуючої будівлі.
 • Коливання рівня вологи і температури повітря призводять до ослаблення розчину, цегли, каменю.
 • Втрата міцності в ході довгої експлуатації, недостатня надійність матеріалів.
 • Збільшення навантаження через надбудову поверхів, влаштування підвальних приміщень і їх поглиблення.
 • Залишки споруд, засипані канави, забетоновані колодязі під будівельним майданчиком.

Фахівці з геодезії відзначають, що пошкодження, деформації об’єктів стають результатом впливу цілого комплексу факторів, одні з яких переважають тріщини у фундаменті, а інші слабо виражені. Перше завдання геодезичного контролю-встановити причини і вивчити обставини, що викликали їх розвиток.

от admin

Добавить комментарий