Дсп плита і ламіноване ДСП (ЛДСП) Львів

При розробці деревно-композитних матеріалів переслідуються перш за все дві головні цілі. Знайти використання низькоякісної деревини або деревних відходів і отримати доступний вигідний матеріал. Дсп абсолютно задовольняє цим цілям. Серед всіх плит з дерева даний матеріал один з дуже знаменитих. Це визначається широкою областю використання, зустріти вироби з стружкової плити можна у вигляді меблів і будматеріалів.

У даній замітці ми поговоримо про вибір Дсп, його особливості та області використання.

Як підібрати якісні плити ЛДСП

Під час вибору ЛДСП, крім як «понюхати» матеріал, визначаючи відповідність емісії водного розчину формаліну, потрібно звернути власну увагу на торець плити. Матеріал повинен бути ущільненим, без скільки-небудь великих порожніх місць. Стружка повинна бути спресована, проміжки залиті сполучною. Наявність порожнин різного розміру-ознака поганої якості. Тому якщо бажаете купити надійне ЛДСП, переходьте на сайт https://tomek.lviv.ua/catalog/plitni-materiali/dsp/

При спробі увіткнути в торець твердий предмет (ключ від дверей, наприклад), торець повинен залишитися неушкодженим. Якщо при подібному тесті посипалася стружка, вихідний матеріал низькоякісний. У подібну плиту важко буде навіть 1 раз загвинтити саморізи/саморізи — вони можуть хитатися і вилітати. Про повторну збірку мова зовсім не йде.

Якщо ви купуєте ЛДСП для самостійного меблевого виготовлення, спробуйте знайти матеріал з високим вмістом берези. Він відрізняється по щільності, а це означає І по вазі — плита того ж розміру і товщини важить на 30-40% більше. У торець непросто загнати навіть шило, не те що ключі. Чим хороший даний тип ЛДСП для меблів? Тим, що в ньому добре фрезеруються отвори, саморізи не похитуються навіть після повторного вкручування.

Види поверхні ЛДСП

Крім різних кольорів, різної може бути зовнішня поверхня ЛДСП-гладкою, що повторює деревну фактуру або каменю, будь-яку іншу. Щоб відразу було ясно, як виглядає ламінована поверхня, для найпопулярніших зразків розроблені літерні визначення. Постійно зустрічаються:

 • SM-гладка, глянцева, забарвлення буває різноманітною, також і «під дерево», але відмінних нерівностей і виступів немає;
 • Se-плита з забарвленням і поверхнею, що копіює будову деревини;
 • Ре-злегка пухирчаста, подібна на шкірку апельсина;
 • PR-пористі, що нагадують будову каменю.

Що краще: ДСП ламіноване або вологостійке Дсп?

Якщо ви хочете створити або придбати виріб, який надійно протистоїть дії вологи і підійде для активної експлуатації протягом довгого періоду часу, експерти радять підбирати ламіноване або вологостійке Дсп. Меблі з інших видів Дсп не може бути розміщена на кухні або в інших приміщеннях з дуже високим рівнем вологи.

Вологостійке шпунтове Дсп можна застосовувати навіть при обробці саун і лазень. При цьому панелі не будуть ” надуватися» і тріскатися вже кілька років. Подібний матеріал легко піддається монтажу і демонтажу, він підійде для підлогового облицювання і стін. Безсумнівно, вологостійке і ДСП ламіноване обійдеться набагато дорожче, ніж інші види, але вартість виправдана можливістю великого експлутаціонного періоду.

Властивості ламінованого Дсп

Багато в чому властивості плит ламінату ЛДСП успадковані від початкового матеріалу. Наприклад, надійність на вигин або оброблюваність майже що не виділяються. Однак наклеювання матеріалу плівкою і пластикова обробка крайок дало певне поліпшення властивостей:

Зовнішній вигляд плити значно покращився. Використання плівок різною текстурою і відтіночною гамою дає можливість імітувати дорогі сорти дерева. Різноманіття матеріалу дуже велике і з року в рік збільшується.
Оздоблення пластиком крайок перешкоджає випаровуванню летючих речовин з панелі. Тому ЛДСП безпечніше для зовнішнього середовища і має менш виражений запах.
Обробку кромок пластиком можна виконати тільки за допомогою спеціального верстата. Зазвичай подібну послугу надають компанії, що займаються випуском ЛДСП або великі магазини будівельних матеріалів.

Плівка на поверхні значно скоротила ризик руйнування плити навколо кріпильних отворів. За рахунок цього службовий термін ЛДСП становить 10 років і більше.
Все це набагато підвищує привабливість ЛДСП як конструкційного і матеріалу для обробки.

Щоб підібрати якісні плити ЛДСП, необхідно знати, на які параметри варто звернути власну увагу під час вибору. В першу чергу-це якість стружки. На виготовлення плит зазвичай йде деревина поганої якості: рейки, горбиль та інші відносно низькоякісні лісоматеріали. Однак за умови, що стружка правильно відібрана, якість плити буде високим.

У якісні плити йдуть стружки, які мають форму пелюстки. Поперечний переріз стружки має бути максимально близьким до квадрату. Частинки не повинні бути занадто дрібними або дуже великими. Порушення даних правил призводить до великого зниження механічної міцності плити, її здатності чинити опір згинальної деформації.

Дсп плита і ламіноване ДСП (ЛДСП) Львів

Робочі переваги Дсп

Вперше Дсп стали застосовувати в будівництві більше ста років тому. Даний матеріал швидко набирав популярність завдяки власній дешевизні і простоти обробки. Масове виготовлення плит було запущено на підприємствах Німеччини та Швейцарії, в яких відчувалася гостра нестача дерева. З середини 50-х років минулого століття з деревно-стружкової плити стали виробляти меблі для широкого використання, яка коштувала набагато менше, ніж з натурального дерева, а по робочим і дизайнерським якостям майже що не поступалася їй. Перехід до конвеєрного виробництва Дсп дозволив набагато більше зменшити вартість виготовлення матеріалу і істотно збільшити спектр видів діяльності, в яких він міг успішно застосовуватися.

Плити ДСП відрізняються безсумнівними технологічними і робочими перевагами. Сюди можна віднести:

 • простота і економність обробки-плити не вимагають використання складної і дорогої техніки для підготовки до монтажу;
 • висока стійкість до вологи, яка дає можливість застосовувати Дсп навіть в умовах з дуже високими вологісними параметрами;
 • надійність і велика щільність, які забезпечують прекрасні показники механічної стійкості;
 • стійкість до впливу агресивних середовищ і несприятливих природно-кліматичних явищ;
 • хороша вартість;
 • багатосторонність, різноманіття марок і широта областей застосування.

Види матеріалу

Сьогодні на ринку представлено кілька головних видів матеріалу:

 • Шліфований. Це проста плита, яка не має зовнішньої декоративної обробки.
 • Ламінований. На останньому етапі виробництва матеріал покривається спеціальною плівкою. Вона просякнута меламіновою смолою, яка виконує захисну і функцію декору.
 • Кашоване. На поверхню матеріалу наноситься плівка особливим способом. На відміну від ламінованої деревно-стружкової плити, він менш міцний і надійний.
Дсп плита і ламіноване ДСП (ЛДСП) Львів

Клас емісії

Як вже говорилося, під час виготовлення матеріалу застосовуються формальдегідні смоли. Тому він вважається отруйним.

Що стосується габаритів, то потрібно знати, якої товщини буває Дсп і які у нього розміри. Це потрібно для того, щоб правильно вибрати матеріал для певних цілей. Луші всього типорозміри покаже дана таблиця:

Дсп плита і ламіноване ДСП (ЛДСП) Львів
ХарактеристикаРозмір в мм.Показник граничного відхилення, в мм
Показники товщиниВід 4 і більше з градацією 1plusmn; 0,3 *( для шліфованої плити) ?0,3 / +1,7 (для нешліфованої плити)
Показники довжини1825, 2040, 2440, 2500, 2600, 2700, 2750, 2800, 2840, 3220 3500, 3600, 3660, 3690, 3750, 4100, 5200, 5500, 5680plusmn; 5,5
Показники ширини1220, 1250, 1500, 1750, 1800, 1830, 2070, 2135, 2440, 2500plusmn; 5,5

Товщина Дсп

Залежно від того, для чого передбачається застосовувати плити ДСП, необхідно вибирати їх товщину:

 • 8, 9, 10 мм. Матеріал такої товщини використовується для тих елементів, на які не передбачається сильного навантаження: декоративних панно, задніх стінок меблів і т. е.
 • 16, 18 мм. Це найбільш ходова різновид для виробництва меблів на корпусних основі (як фасадів, так і внутрішньої конструкції).
 • 19, 22, 28 мм. Використовуються для обшивання підлоги (на облицювання стін йдуть плити товщиною 9 мм) і для інших цілей в будівництві. Іноді подібні матеріали використовуються і у виготовленні меблів, як правило, для створення стільниць меблів для кухні.

Які особливості вологостійкості Дсп?

У плит, які мають деревно-стружковий вигляд необхідно приділяти увагу наступним показникам:

 • пердел міцності
 • рівень набухання листа у воді
 • вологість

Що стосується першого параметра, плити мають дві межі-під час розтягування і під час вигину. При розтягуванні норма може змінюватися від 0,2 до 0,5 МПа, а при вигині від 10 до 20 МПа.

Якісний лист збільшується у воді не менше, ніж на 5% і не більше, ніж на 30%. Головне не забути врахувати цей момент, т.до. є ймовірність присутності води.

Показники вологи повинні бути від 5 до 12%, ні більше, ні менше, т.до. будь-які відхилення від встановлених показників призводять до деформації плити.

Дсп плита і ламіноване ДСП (ЛДСП) Львів

Необхідно виділити, що при придбанні Дсп необхідно подивитися на марку плити. Так, марка П-А має більшу стійкість до вологи, ніж марка П-Б.

Виробнича технологія Дсп

Робиться деревно стружкова деревно-стружкова плита пресуванням стружки з дерева, скріпленої полімерною термореактивною смолою. У тришаровій плиті шар який знаходиться по середині складається з більшої стружки.

Наповненням служать тирса і стружки з технологічних дров, відходів обробки дерева, лісопиляння, з будь-якої цільної малоцінної і вторинної деревини, а як сполучна — клей на основі формальдегідної (сечовиноформальдегідної, фенолоформальдегідної) смоли. Гідрофобізуючі, антисептичні та інші добавки зміцнюють матеріал і роблять більше його службовий термін.

Сьогоднішні вимоги екології, що пред’являються до матеріалів будівельної і особливо меблевому виробництві, змушують виробників покращувати характеристики дсп — зменшувати відсоток шкідливих формальдегідних смол, застосовуючи безпечні для людського здоров’я Сполучні.

Процес розробки Дсп включає кілька технологічних етапів:

 1. Переробка сировини
 2. Сушка стружки
 3. Осмоление
 4. Формування килима
 5. Пресування, охолодження плит і їх обрізка
 6. Фінішна обробка: шліфування поверхні, торців

Недоліки Дсп. Набухання невлагостойкого Дсп під впливом вологи-збільшення обсягу від 5 до 30%. Для застосування в мокрих приміщеннях необхідно застосовувати спеціалізовані стійкі до вологи плити. Щоб захистити деталі з деревно-стружкові плити від проникнення вологи, торці деталей обробляють кромкою, оскільки власне на зрізі деревно-стружкові плити волога може потрапити в середину матеріалу.

У виробництві Дсп для зв’язки стружки застосовуються формальдегідні смоли, шкідливі для людського здоров’я. Щоб уникнути виділення таких речовин в повітря, по-перше, меблі для приміщень житлового фонду робиться з деревно-стружкової плити з низьким вмістом смол, друге, всі зрізи надійно закочуються якісної ПВХ або АВЅ кромкою.Важче натурального дерева, і поступаються їй в міцності.

Оставьте комментарий