Як вибрати фільтр для води в квартиру?

Якість нашої водопровідної води, кажучи м’яко, далеко від західних стандартів. Потрібно погодиться, пити неочищену водопровідну воду — – це екстремальне заняття, яке може повернутися серйозними складнощами зі здоров’ям. Тому покупка хорошого фільтра є головним завданням.

Як вибрати фільтр для води в квартиру?

Якщо ви не любите ризикувати власним здоров’ям, то напевно думаєте над тим, як підібрати водяні фільтри. Різноманіття пропозицій на ринку змусить загубитися навіть дуже сміливого.

Методи очищення та обробки води у фільтрах

 • Грубе очищення від нерозчинних частинок-іржі, мулу, піску та інших механічних забруднень. В основному, грубу чистку беруть на себе сітчасті (сталеві і полімерні) компоненти елементів фільтрації.
 • Сорбція (вбирання). Вода йде через сорбент — дуже часто вугілля активоване. Цей спосіб застосовується, в першу чергу, для видалення активного хлору і поганих запахів, фенолу, толуолу, нафтопродуктів, пестицидів.
 • Електролізний обмін. Спеціалізовані іонообмінні смоли (вони представляють собою маленькі кульки і знаходяться в картриджі або балоні) прибирають солі жорсткості і іони металів шляхом «обміну»: з смол в воду надходять умовно безпечні іони Na.
 • Зворотний осмос. Найбільш ефективний варіант очищення з доступних будинку. Вода під тиском проходить крізь напівпроникну мембрану, що пропускає розчинник, а розчинені речовини — ні. Спосіб застосовується, припустимо, для опріснення морської води. Даний процес повільний (в побутових фільтрах — 20-25 л в день), тому для відфільтрованої води потрібно бак.
Як вибрати фільтр для води в квартиру?

Показники вибору фільтра для води

Розглянемо детальніше інші показники вибору водяного фільтра.

 • Ступінь водної очистки. Щоб порівняти: ступінь очищення глечикових фільтрів 20 мікрон, проточних-0,05-1 мікрон, зворотний осмос – 0,0001 мікрон.
 • Очисної ступені води. Чим більше очисних ступенів, тим чистіше вода. І тим дорожче Заміна касет.
 • Обсяг бака накопичувального. Кількість чистої води, доступної відразу, без очікування.
 • Мінералізатори і Структуризатори води. Спеціалізовані фільтри, що призначаються для збагачення води мінеральними речовинами, і відновлення правильної структури води.
 • Ультрафіолетовий фільтр. Додаткова водоочищення від бактерій.
 • Водоочисник під мийку: фіксований варіант
 • Фільтр для очищення води даного типу фіксується під раковиною і приєднується до труби холодної води, а на раковину виводиться окремий кран для чистої води. Вода до крана надходить по окремому гнучкому шлангу. Тут, в основному, є ступінчаста очистка-вода йде через кілька касет з різними сорбентами, які утримують хлор, залізо, зайві домішки мінералів та інші забруднення. Різні системи можуть обробляти воду ультрафіолетовим випромінюванням, іонізувати, додавати корисні мінерали або охолоджувати, щоб вона була крижаною навіть в літній період.

Такий фільтр краще встановлювати одночасно з мийкою, і бажано, щоб це робив фахівець. Адже система підключення фільтра може бути досить заплутаною, а щоб вивести на мийку кран, необхідно передбачати відповідні отвори. Зате такий варіант найближче до досконалості» поставив і забув ” — ресурс роботи картриджів такого фільтра завжди досить великий, і він фільтрує водопровідну воду. Причому через окремий кран – так що набирати чисту холодну воду для пиття і готування і мити посуд нефільтрованої гарячої можна окремо один від одного.

Як вибрати фільтр для води в квартиру?

Головне, що необхідно з’ясувати перед монтажем фільтра для води, – якість води, яка тече у вас з крана. Виходячи з даних даних і слід “танцювати”:

 • якщо аналіз показав, що вода чиста і потрібно забезпечити необхідність одного-двох чоловік, то можна цілком обійтися фільтром-глечиком або насадкою на кран;
 • якщо рідина вимагає більш ретельної фільтрації і необхідна для 3 – 4 персон, то придивіться до пристроїв, що встановлюються під мийку;
 • якщо вода сильно забруднена, то варто розщедритися на систему зворотного осмосу;
 • попередній фільтр або магістральний прилад буде корисно встановити в кожній квартирі.

Оставьте комментарий