Дуже багато покупців відмінно розуміє призначення кондиціонера, але одночасно з тим погано знає, як він влаштований. І тому зустрічаються ситуації, коли після того як відбулася установка користувачі не справляються з обслуговуванням, так як з самого початку невірно вибирають Кондиціонер. Давайте розберемося з пристроєм і робочим принципом даної техніки.

Перша асоціація з кондиціонером-холод. Але сучасні моделі можуть не тільки видавати охолоджуючий повітряний потік, вони можуть ще й зігрівати. Це дуже до речі в будинках, де під час зими батареї погано нагріваються.

Зазвичай кондиціонер-спліт-система. Він складається з 2-ух блоків, один фіксується зовні за вікном, а другий ставиться вдома. Блоки з’єднані спеціалізованими трубками.

Також бувають підлогові кондиціонери, що стоять прямо на підлогу, їх легко можна переміщати. Під час вибору кондиціонера, майте на увазі, що вони охолоджують навіть краще, ніж спліт-системи.

Робочий принцип кондиціонера будується на законах фізики зі школи. Згадаймо, що коли речовина стає ширше, воно вбирає тепло. А якщо, навпаки, стискається-віддає тепло.

Види кондиціонерів

Є найрізноманітніші типи спліт-систем, які володіють певними характеристиками, що дають можливість їм відповідати тим чи іншим вимогам. Вони відрізняються за виглядом, робочим принципом, способу розміщення і додаткових функцій, які дійсно дають можливість зробити процес експлуатації легше і ефектніше. Тому якщо бажаете придбати надійний купити кондиціонер Рівне, переходьте в магазин rivnekomfort.rv.ua.

Останній варіант монтується в звичайних квартирах, приватних будинках або котеджах. Побутовий кондиціонер, зі свого боку, може бути:

 1. Стінового типу. Спліт-система тут включає два блоки-невеликий внутрішній, який розташовується в квартирі, і зовнішній, який розміщується з боку вулиці. Вони працюють за наступним принципом: конденсатор зовнішнього блоку охолоджує фреон, який надходить по мідних трубках у внутрішній блок. Вентилятор внутрішнього блоку забирає повітря з приміщення, той охолоджується від теплообмінника і виходить назовні. Таким чином, температура в приміщенні зменшується. Подібні вироби часто включають додаткові функції, наприклад швидкісне охолодження, фільтрація повітря, дистанційне керування, а ще функції автовідайки, самодіагностики та інші технологічні переваги, які роблять даний тип кондиціонера найефективнішим і зручним в експлуатації.
 2. Мобільного типу (моноблочний вид). Подібні вироби легко можна переміщати з кімнати в кімнату завдяки вбудованим коліщаткам. Вони не вимагають монтажу, прості при перевезенні і використовують малу кількість електричної енергії. Але вони мають меншу потужність і не здатні успішно охолодити (або нагріти) приміщення великого розміру.
 3. Віконного типу (одноблочний вид). Такі кондиціонери вбудовуються в отвір вікна так, щоб теплообмінник атомайзера був в приміщенні, а частина з компресором і конденсатором — на вулиці. Вони вважаються найстарішим типом кондиціонерів, самим недорогим і звичайним в установці. Але вони поступаються по ефективності і володіють високим параметром шуму. Сьогодні на їх місце прийшли дуже сучасні спліт-системи, в яких всі недоліки старих зведені до мінімуму.
 4. У сучасних кондиціонерах також існує варіант мульти-спліт-систем, конструкція яких включає кілька внутрішніх блоків, підключених до одного зовнішнього. Таким чином, не страждає зовнішній вигляд будівлі (від захаращення зовнішніми блоками), а ще кондиціонерами забезпечується одночасно кілька кімнат всередині.

Як працює кондиціонер в квартирі: основні визначення

Для вивчення технічного обладнання потрібно спочатку з’ясувати його пристрій. Це спростить з’ясування особливостей різних модифікацій, допоможе вибрати ідеальні режими використання.

Важлива схема звичайного кондиціонера компресорного типу

  Как выбрать аптечку в автомобиль

За допомогою цього малюнка можна вивчити робочі принципи кондиціонера в квартирі:

 • Для перенесення холоду / тепла в цій системі використовують холодоагент. Старий фреон визнали мало придатним, як Руйнівник озонового шару планети. Тому застосовують спеціалізовані суміші.
 • Вони перетворюються в газ при невисокому тиску (4) в блоці атомайзера (1) з одночасним зменшенням температури. Схематично показана подача повітря в змійовик теплообмінника, де відбувається його охолодження.
 • Компресор (3) збільшує тиск і забезпечує переміщення суміші в конденсатор (2). Тут відбувається зворотний процес охолодження повітрям, який подають з вулиці.
 • Холодоагент перетворюється в стан рідини (5) і надходить назад в атомайзер. Цей цикл повторюється багато разів аж до отримання необхідного результату.
 • Роботою компресора можна управляти за допомогою датчиків, що дає можливість повноцінно автоматизувати охолодження. З використанням вентиляторів повітряний потік направляють необхідним чином. Використовують різні технології очищення його від бруду. Ці та інші модернізації детально розглянуті нижче. Однак в будь-якому з варіантів знадобляться основні знання принципів роботи систем даної категорії.

Вивчивши схему, можна дати відповідь на питання, звідки бере повітря кондиціонер в квартирі. Для цієї конструкції приплив не обов’язковий. Вона виконує власні функції в ізольованому приміщенні, що збільшує ефективність. Тепло, забране з кімнати, переноситься назовні.

Визначаємо достатню потужність кондиціонера в залежності від розміру приміщення

Потужність-головна характеристика кондиціонера, від якої залежить, як пристрій буде справлятися з власними завданнями. Якщо потужності недостатньо, то спліт-система не зможе підтримувати хорошу температуру, буде регулярно працювати на межі можливостей і вийде з ладу швидко. Якщо ж встановити кондиціонер для великої площі в невелику кімнату, тоді потрібно буде марно переплатити. Також чим потужніший пристрій, тим голосніше він працює.

Дуже простий спосіб визначити необхідну потужність-вибрати кондиціонер по площі приміщення. Стандарт такий: на охолодження 10 м? потрібно 1 кВт потужності. Таким чином, кондиціонер на 20 м? зобов’язаний мати потужність 2-2, 5 кВт. Невеликий запас по потужності необхідний, щоб пристрій не працювало «на зношування».

Як вибрати кондиціонер - відповіді на популярні питання

Однак подібний розрахунок дуже приблизний. Для більш точного обчислення підходящої потужності необхідно брати до уваги ще кілька параметрів:

 • обсяг приміщення-чим стелі більше, тим більший обсяг повітря доведеться охолоджувати;
 • дія сонця — для затіненої кімнати знадобиться пристрій низької потужності, ніж для житлового приміщення, розташованої з сонячної сторони;
 • прилади для побуту-більшість з них гріють повітря;
 • кількість людей-тіло виділяє тепло, і це теж необхідно врахувати.

Щоб не було плутанини у всіх параметрах і підібрати кондиціонер для житлової площі потрібної потужності, скористайтеся онлайн-калькулятором: введіть в нього всі параметри і отримаєте правильний розрахунок. А Як налаштувати кондиціонер на режим сну, можна почитати на порталі, тут зібрано дуже багато корисної інформації.

Енергетична ефективність

Відразу необхідно сказати, що потужність споживання енергії та охолодження – дуже несхожі поняття, вони не рівні між собою, хоча і взаємозалежні.

Для визначення енергоефективності кліматичного обладнання застосовуються два показники:

 1. EER-відношення охолоджуючої потужності до кількості використовуваної електричної енергії;
 2. COP-відношення виробленої теплової енергії до обсягу електрики.
 3. Ідеальним вважається значення таких коефіцієнтів вище 3. Подібна техніка відноситься до класу A. чим менше показник, тим більше електрики витратить пристрій при функціонуванні, а буквене позначення даного параметра теж буде іншим: B, C, D і так далі.