Яндекс.Метрика Як вибрати садовий секатор для обрізки дерев | Клуб ремонта

Догляд за деревами і чагарниками в саду – це не просто робота, а ціле мистецтво. Справа не тільки в естетичній привабливості акуратно пострижених крон, головним завданням садівника є підтримка рослин в здоровому стані.

Які бувають типи секаторів

Площинний секатор з байпасом або як його ще називають обхідний — найпопулярніший садовий інструмент, здатний зробити акуратний чистий зріз без пошкодження і роздавлювання стебел. Такий прилад оснащений двома лезами — одним загостреним по зовнішньому краю і другим товстим з не заточеним. Це найкращий вибір для обрізки квітів і збору фруктів, наприклад, грон винограду. Підрізає стебла діаметром до 2 см.

Як вибрати садовий секатор для обрізки дерев

Контактні Секатори з ковадлом мають зовсім іншу конструкцію і оснащені тільки одним прямим ріжучим лезом. Працюють як ножі і добре справляються з сухими гілками, де неможливо пошкодити живі тканини. За габаритами вони більші моделей з байпасом, тому ними незручно обрізати троянди і декоративні чагарники товщиною 1,6 — 2,5 см.

Як вибрати садовий секатор для обрізки дерев

Садові Секатори з храповим механізмом — кращий вибір для слабких і маленьких жіночих рук, які захистять ваші зап’ястя від втоми і напруги. Підходять для обрізки гілок товщиною від 2 сантиметрів. Вони оснащені ковадлом з механізмом, який виконує ріжучі дії поетапно. Різниця полягає в храповому механізмі, який працює як автомобільний домкрат, що спрощує різання. Тобто для обрізки товстої гілки вам знадобиться стиснути ручки кілька разів. На прикладі це виглядає так: ви стискаєте ручки і лезо прорізає деревину, після чого зупиняється і залишається в нерухомому положенні. Далі включається храповик, ручки повертаються в початкове положення, і ви знову їх стискаєте, щоб збільшити глибину зрізу. Процедуру необхідно повторювати поки не буде досягнутий бажаний результат — тобто поки гілка не буде зрізана. А якщо вас цікавить секатор ARS CB-8 садовий обвідний, рекомендуємо відвідати магазин https://plants-club.ua/sekator-ars-cb-8-1.

Для яких робіт використовуються?

Кожна модель секаторів буде зручна для конкретного виду роботи. Це не означає, що обов’язково потрібно мати багато інструментів. Але бажано обзавестися декількома секаторами для конкретних цілей, так більш зручно, і інструменти прослужать довше.

  Як вибрати шпалери для спальної кімнати?

Квіти

Флористичні Секатори виконані за типом ножиць. Велика частина квітів є однорічними. Їх стебла досить м’які і не потребують застосування силового механізму. Тому площинні Секатори цілком підійдуть.

Троянда

Тим, хто вирощує троянди, знадобиться обзавестися мінімум двома інструментами. Один з яких підійде для стебел, а другий для зелених молодих пагонів. Перші обрізають контактним секатором, а для других підійде площинний.

Контактні Секатори для троянд повинні мати храповий або силовий механізм, інакше можуть не впоратися з досить твердими і сухими стеблами. Особливо це стосується високорослих або кучерявих рожевих кущів.

Думка експерта

Як вибрати садовий секатор для обрізки дерев

Перевагу слід віддати секаторам з власниками. Таким пристосуванням легко працювати з колючими рослинами, оскільки при обрізанні вони добре фіксують стебло.

Виноград

Зручно доглядати за виноградниками можна, обзавівшись трьома типами секаторів: площинним, контактним і сучкорізом. Першим комфортно доглядати за виноградом в літню пору, коли є молоді пагони.

Як вибрати секатор для саду?

Контактним секатором восени і навесні обрізають зрілі і обморожені лози. Найбільше підійдуть інструменти з силовим або храповим механізмом. Вони більш універсальні.

Зрілі і багаторічні стебла ефективно видаляються площинними сучкорізами. Такий секатор слід придбати для виноградника віком від 6 років.

Як вибрати садовий секатор для обрізки дерев

Кущі

Сухостій і багаторічні кущі обрізають контактним секатором. А за допомогою площинного можна легко сформувати кущ. Також його використовують для догляду за плодоносними чагарниками, наприклад, малиною або ожиною.

Декоративні рослини формують спеціальними садовими ножицями з довгими ручками.

Деревина

Для крони користуються секаторами — сучкорізами з силовим механізмом. Найвищі гілки яблуні обрізаються інструментами з довгими ручками, які дозволяють до них дотягнутися.

Сучкорізи зазвичай йдуть з площинними лезами, які легко справляються з живими гілками. Для видалення сухих краще скористатися пилкою.

Какой секатор выбрать

от admin

Добавить комментарий