Хвойні рослини на дачних і ділянках саду зустрічаються дуже часто. Їх задіють для створення кам’яні сади, красивих композицій і надійних огорож рослинних. Хвойники відмінно поєднуються з багатьма рослинами і камінням, а кількість видів самих різних габаритів і форм таке велике, що дуже легко можна створити гармонійну композицію. У мене все хвойні рослини викликають асоціації з лісом, втім, варто сказати що багато видів спустилися до нас з красивих гір.  Більшість хвойних рослин невимогливі до складу грунту, частоті і регулярності поливу. І їх міцна краса буде втішати не тільки вас, але і ваших онуків.

Які хвойні рослини можна купити для саду?

Дизайнерські композиції за участю хвойних рослин вражають: квіткові гірки в альпійському стилі, кам’яні сади, сади в мінімалістсько-декоративному стилі, багатоликі змішані квітники, чудові солітери, вічнозелені огорожі рослинні, насичені кольором і лісовим духом. Більшість дачників прагнуть слідувати популярним рухам, впроваджуючи на власну ділянку до звичайних декоративних багатолітникам хвойні чагарники і дерева. Але зовсім не кожен, через відсутність потрібних площ, деяких знань, фінансових, а іноді і можливостей у фізичному плані, може зважитися на величезний флористичний проект.

Підберіть вид по його зимостійкості

Пристосованість до певних умов клімату особливо актуальна для хвойних. Найбільш стійкі до морозів види: ялиця сибірська; ялівець звичайний, Козацький; модрина сибірська; ялина звичайна; сосна звичайна, сосна кедрова Сибірська; мікробіота, туя західна. Особливої підготовки до зими вони не вимагають, тільки багатий полив, як і інші рослини, якщо осінь видасться суха. Однак, наприклад, туям потрібно приділити велику увагу. Їх крону слід обв’язати шпагатом, щоб вітер і мокрий сніг не пошкодили гілки.

Які хвойні рослини можна купити для саду?

Оцініть розмір рослини в дорослому стані

Від нього залежить не тільки вибір самої рослини, але і визначення місця його посадки на ділянці. Серед хвойних зустрічаються і дерева першої величини, і карлики, що не перевищують півметра у висоту. І хоча швидкість росту хвойних рослин невелика, все ж, необхідно врахувати їх справжні розміри, щоб потім уникнути непотрібних проблем.

Які хвойні рослини можна купити для саду?

Які моменти потрібно обмірковувати при посадці хвойних рослин?

По-перше, необхідно пам’ятати про форми і розміри. При цьому важливо взяти до уваги не тільки ту форму, що ви купуєте, але і ту, якою рослина може стати через пару років.

  Система автоматического полива

Вибір того чи іншого виду вічнозелених залежить від правильного комбінування геометричних пропорцій. Наприклад, прямі доріжки добре з’єднувати з приосадкуватими і об’ємними посадками, а ставок — з невисокими пухнастими деревцями.

Так, ялини, сосни, ялівці, кедри, ялиці, туї прийнято розташовувати прямо в центрі дачної ділянки, для формування хвойних скульптур, або ж на межах території.

Які хвойні рослини можна купити для саду?

Ансамбль з хвої дуже мальовничо виглядає в оточенні вересу, троянд, Ерік, рододендронів і рослин з листям. Вони вносять в дизайн якусь яскравість, контраст і дозволяють посезонно змінювати ваш сад.