Будівництво каміна в будинку-прекрасна ідея, проте для багатьох залишаються невирішеними непрості технічні питання. Перш за все, потрібно вирішити : який камін вибрати — водяний або повітряний (конвекційний).

В еру інтенсивного розвитку і вдосконалення систем опалення плата за опалення стає все нижче і нижче, і дуже часто ця плата менше, ніж ціна енергії, одержуваної при спалюванні деревини. З іншого боку, Чи можете ви уявити собі, як ви розслабляєтеся ввечері в кріслі, спрямувавши погляд на радіатор? Найпопулярнішою основою будівництва каміна будинку вважається бажання дивитися на живе полум’я холодними осінніми або вечорами взимку. Камін створює атмосферу і надає авторитет приміщенню, в якому він встановлений, тому він вважається не просто додатковим джерелом тепла. А вибрати гарний та надійний камін можна за посиланням https://saven.ua/lviv/.

Що слід врахувати під час вибору каміна

Перш за все, потрібно встановити власний спосіб життя, власні переваги, вільний час і власне уявлення про домашньому каміні. На іншому кроці слід розглянути чисто технічні питання, наприклад теплові потреби будівлі, тип головного джерела тепла, форма приміщень, тип і розташування димовідводу, тип вентиляції (в приміщеннях без вентиляції камін встановлювати не слід, інакше з’являться проблеми з його прийманням сажотрусом).

Каміни з водним контуром

У камінах з водяним опаленням, як видно з назви, нагрівається вода, тому досить підключити його до системи магістрального опалення. Отримане таким чином тепло можна застосовувати не тільки для домашнього опалення, але і, припустимо, для нагріву гарячої води для купання і санітарних потреб. Серед великого числа наявних переваг камінів-Мантій необхідно спочатку підкреслити легкість розподілу вироблюваного тепла по всій будівлі. Вони без проблем комбінують з опаленням підлоги, радіаторами і побутової гарячою водою. Прихильники камінів з водяним опаленням також виділяють рівномірний розподіл температури і можливість налаштування температури в окремих приміщеннях завдяки тутешнім регуляторам води. Також не забувайте, що тепло, що виділяється каміном з водяним контуром, легко можна нагромаджувати в відповідному за розмірами Водяному буфері.

Як палити в каміні з водяним опаленням?

Для підтримки необхідної температури в будівлі досить горіти пару годин в день. Завдяки найбільш високій температурній різниці між димовими газами і водяним теплообмінником, каміни з водяним контуром мають дуже високу енергетична ефективність, приблизно 80-90%, ніж Повітряні каміни. Завдяки застосуванню сучасних шамотно-керамічних матеріалів поверхня всередині камінної камери згоряння і скло залишаються чистими, що істотно покращує повсякденну експлуатацію. Крім того, подвійне скління гарантує, що приміщення, в якому встановлений камін, не буде сильно грітися. Як і будь-яке рішення, камін з водяним опаленням має і власні мінуси, в тому числі дуже довгий час нагріву, що пов’язано з необхідністю водонагріву в контурі системи магістрального опалення. Якщо на борту є буферна ємність, то на її завантаження йде пару годин, а під час використання опалення підлоги час, який необхідно для нагрівання плити перекриття і її хорошого обігріву, набагато більше.

Іншою проблемою, що сприймається як недолік камінів-Мантій, також вважається необхідність постачання каміна електричною енергією, потрібною для роботи контролера або циркулярних насосів. Крім того, вартість каміна більше, ніж каміна з пічним опаленням, що викликано, наприклад, необхідністю прокладки водопроводу. Завдяки цьому таке рішення дуже добре підійде для будинків, в яких витрати на опалення є дуже великою статтею витрат бюджету. У подібній ситуації фінансові вкладення амортизуються швидше за все, і чим більше ви спалите в каміні з водяним контуром, тим швидше виправдаються витрати, понесені на його будівництво.

Який камін вибрати?

Конвекційні каміни

Конвекційні каміни, також іменовані повітряними камінами, передають енергію тепла інакше, ніж каміни з водяним контуром, оскільки теплова енергія, отримана при загорянні дров, не нагріває воду, а передається повітрю, що оточує камінну вставку.

Тут, зрозуміло, важливіше вміла установка вставки повітряного каміна, хоча з першого погляду це більш не складне завдання, ніж в камінах з водяним контуром. Але не забувайте, що температура поверхні камінної печі досягає 400 градусів за Цельсієм. Завдяки цьому важливо вибрати відповідну поверхню для конвекційних решіток і застосовувати схвалені ізолюючі матеріали стін всередині каміна, а ще для самої обробки, щоб гарантувати експлуатаційна безпека і уникнути неприємних ситуацій, наприклад, дуже велика температура на пофарбованому стелі може привести до розплавлення фарби.

Який камін вибрати?

Дуже хорошим перевагою камінів з пічним опаленням вважається моментальна реакція на запалювання вогню; при подібній низькій тепловій інерції каміну потрібно менше півгодини, щоб досягти номінальної потужності, що робить його прекрасним рішенням для періодичного обігріву приміщень. В даному випадку не буде потрібно додаткове електрику для контролера або насосів. У зв’язку з високою затребуваністю конвекційних камінів, на ринку представлений дуже великий асортимент камінних вставок (з двома або трьома стеклами великих розмірів, з боковим склом, що окремо стоять і т.д.). Інвестиційна вартість каміна з повітряною конвекцією набагато менше, ніж каміна з водяною конвекцією, що викликано як доступністю більш доступних вставок, так і меншою складністю монтажу при підключенні до наявної системи магістрального опалення.

Який камін вибрати?

До серйозних недоліків конвекційних камінів, дуже часто згадуваним користувачами, відноситься забруднення навколо виходів конвекційних решіток, що з тим пов’язано, що при розподілі генерованого гарячого повітря з’являються великі потоки тепла. Дійсно, всупереч тому, що можна подумати, розділити тепло по всій будівлі складно, тут з’являється ще одна проблема, яка пов’язана з великим розкидом температур між кімнатою з каміном і сусідніми приміщеннями. Якщо тепло від каміна має розподілятися по всіх кімнатах, потрібно встановити механічні системи повітряної подачі, однак вони вимагають електрики. У даній ситуації потрібні значні перетину повітряних каналів гарячого повітря. Застосування рекуперації або гравітаційної ДГП або механічної ДГП ліквідує дані проблеми, однак це стосується тих випадків, коли повітряний камін стає більш значним тепловим джерелом для будівлі.

Противники повітряних камінів також виділяють велику температурну різницю між приміщеннями, ніж під час використання камінів з водяним контуром, і те, що повітряний камін швидко остигає, однак це не вважається недоліком, коли людина перестає додавати і чекає, що температура впаде і приміщення охолоне.