Нестача поточних доходів і накопичень явище не рідкісне, але важко, тим більше якщо витрати і грошові проблеми з’являються несподівано. Зіткнувшись із терміновою потребою в грошах, більшість наших співгромадян вдається до одного з двох поширених варіантів особистого фінансового порятунку:

 • просить позику у близьких;
 • звертається до банківської структури за позикою.

Сьогодні кредитна позика та кредит у приватних клієнтів отримали ще одну альтернативу. А конкретно – МФО (МФО).

МФО – комерційні підприємства, що видають маленькі кредити під високі відсотки.

МФО широко набули поширення за останні півтора десятиліття. Ясного розуміння, Що таке МФО, у більшості поки не склалося, та й самі ці фірми, при надзвичайно активній, навіть агресивній, рекламі, не дуже прагнуть розкривати механізми власної роботи. Тому навіть тим, хто вже стикався з МФО, буде не зайве дізнатися про них якнайбільше, з’ясувати робочий принцип МФО, їхні права та обмеження.

Суть закону ПРО МФО

Свобода від банківських норм не означає, що замовник МФО довіряє себе в руки потенційних шахраїв. Діяльність подібних компаній змінює законодавство на основі кількох джерел.

Отже, як МФО виступить юридична особа різної організаційно-правової форми:

 • організації некомерційного типу чи співробітництва;
 • фонду або заклади (за винятком державних);
 • господарського товариства чи товариства.

Офіційно така юридична особа може розпочати мікрокредитування, зареєструвавшись у держреєстрі. Після ліцензування статус МФО надає можливість:

 • Видавати фізособам кредити на невелику суму під високий відсоток на суму, що не перевищує 1 млн;
 • Мотивовано відмовляти клієнтам у наданні послуг;
 • Надавати наявні відомості у БКІ;
 • Залучати кошти засобами, не забороненими законом.

Відмінності МФО від банку

Головна юридична відмінність МФО від банку — у тому, що вона не має положення кредитно-фінансової організації. Виходячи з цього, може не виконувати низку багатьох суворих вимог, встановлених законом до банків. Як таких банків у РФ — буквально пару сотень. МФО — кілька тисяч (з них основний обсяг очікувано займають мікрокредитні компанії, до яких мінімальні вимоги). Тому якщо вас цікавить кредит, почитайте умови перейшовши на Швидкогроші сайт.

МФО

Основні ж фактичні відмінності МФО від банку — у тому, що вона готова, як вище згадувалося:

 • видавати гроші без докладної перевірки кредитоспроможності одержувача кредиту (подібна перевірка визначає кредитні позики);
 • видавати гроші під дуже великі відсотки (часто в десятки разів набагато високі порівняно з тими, що нараховуються банками за швидкі позики).

МФО переважно видають позики в режимі «тільки online» — коли кредит у переведенні на картку або на аккаунт заявника в електронно-платіжній системі без візиту до офісу позик (або персональної зустрічі з представником позик). У випадку з банками така схема фактично неможлива.

МФО — це не прямий конкурент банків. Мікропозика одержувачі кредиту, в основному, беруть, якщо звичайний банк їм не видає гроші (не виділяє достатньо ліміту на «кредитної картки»). Або ж висуває надто непрості умови для їх отримання — при яких легше звернутися до мікрофінансової фірми.

  Система автоматического полива

Які можуть бути альтернативи

До МФО є сенс звертатися лише тоді, коли вам потрібна несуттєва сума на два-три дні, наприклад гарні умову у форза кредит. Припустимо, що ви захворіли на грип за три дні до зарплати, а всі кошти на цей момент завершилися. Зрозуміло, обов’язково є й альтернативні варіанти вирішення проблеми.

 • Зайняти гроші у друзів, друзів, родичів.

Без відсотків та встановленого терміну виплати. Це досить вигідно, але на кону стоять ваші добрі стосунки.

 • Банківські картки.

У них великі ставки за відсотками, якщо порівнювати із позиками, але кредити на невелику суму під високий відсоток дають фору та їм. Хороший бонус – можна повертати борг частинами.

 • Економічна подушка.

Це накопичення таких розмірів, щоб ви змогли прожити на них до 90 днів.

Жодних відсотків, жодних термінів, навіть відносин із близькими ви не зіпсуєте — адже займаєте у самого себе.

 • Позика.

Якщо, наприклад, вам необхідна пральна машина за 30 тисяч рублів, і у вас вже накопичено 10 тисяч. Ви можете отримати позику в розмірі 20 тисяч, а вже наявні кошти віддати як перше нарахування. Початкова виплата збільшить ваші шанси на отримання кредиту, а відсотки будуть у п’ять разів меншими.

У чому секрет популярності мікрокредитів

Популярність швидких кредитів щороку зростає. У чому полягає ключові переваги роботи з МФО? По-перше, це дуже зручний інструмент. Щоб отримати кошти, дуже часто не потрібно виходити з дому. Більшість організацій ведуть роботу в онлайн-форматі, і заявки на отримання швидкого кредиту подаються через сайт.

Друге, ці продукти набагато менш клопіткі в оформленні, якщо порівнювати з позиками. МФО не пред’являють до одержувачів позики строгих вимог, не просять пред’являти довідки про доходи, збирати багато паперів. Для подання заявки потрібні лише реквізити паспорта та чинний телефонний номер.

Третє, це швидкість: обробка заявок виконується в цілодобовому режимі за допомогою спеціальної скорингової системи. Тому відповідь клієнтам приходить за лічені хвилини, і фактично відразу після прийняття рішення (якщо воно позитивне) перераховуються фінансові кошти.

Які МФО найкращі?

Більшість МФК і МКК надають одержувачу позики приблизно однакові умови щодо розміру ставки за кредитом. Втім, варто сказати, що інші параметри можуть різнитися залежно від політики певної компанії. До найбільш визначальних параметрів відносяться:

 • вимоги до одержувача позики за віком:
 • найменша та максимальна сума швидкого кредиту;
 • термін повернення заборгованості;
 • спосіб отримання коштів.

Під час вибору організації потрібно орієнтуватися на правильність вимог, відсутність надмірності персональних даних та зрозумілість договірних умов, які мають бути розміщені на сайті. Також уважно подивіться на достатність відомостей про МКК/МФК та ​​повноту контактних даних.

https://zzcash.net/ua/