Поширеність світловипромінюючих діодів на ринку поступово стає популярною. Серед безлічі різновидів є накладні світильники. У статті описані види накладних освітлювальних джерел, їх технічні специфіки, конструкційні особливості, де і як застосовуються, переваги, і недоліки, і ще як правильно підібрати і не помилитися під час покупки продукції.

Конструкційні особливості НАКЛАДНИХ LED світильників

Світлодіодний мікрочіп поміщений у маленьку форму, виготовлену із пластику білого кольору. Він може бути укладений у капсулу, зроблену зі смоли, силікону або смоли на епоксидній основі, що містить порошкоподібний церій, розведений фосфором алюмінієво-ітрієвим гранатом, який застосовується для електронно-променевих приладів.

Як тільки всі розчинники випаровуються, світловипромінюючі діоди проходять відповідну та поміщаються на стрічки для обладнання для розміщення SMT для застосування у виробництві LED-ламп. Інкапсуляція виконується після зондування, нарізування кубиками та перенесення матриці з пластини на упаковку. Також інкапсуляція можлива лише після з’єднання дроту або монтажу за допомогою відкидного кристала, із застосуванням оксиду індія-олова, який виступає як прозорий електричний провідник. В даному випадку з’єднувальні дроти приєднуються до плівки оксиду індія-олова, яка була нанесена на світловипромінюючі діоди.

Що таке світильник накладного типу

Накладні прилади освітлення відрізняються різним дизайном, розмірами, формами. Можуть застосовуватися для монтажу на стіну або поверхню стелі. Важлива перевага: не потрібно робити отвір під вбудовування у підвісну конструкцію. Кріпильна пластина намотується на будь-яку рівну поверхню. Серед інших плюсів зазначимо:

  • придатні для будь-яких стель — навісних або конструкцій натяжного типу, бетонних, дерев’яних;
  • корпус виглядає симпатично. Такий світильник підійде під будь-який інтер’єр, стане доречним декоративним елементом;
  • зорово коригується простір. Тим більше, це важливо для кімнат з низькими стелями;
  • використовувати такі світильники можна в приватному будинку, квартирі, офісі, залі для занять спортом і в різних місцях.

Головна перевага — надійне кріплення, яке не потребує досвіду для монтажу. Сучасні моделі, наприклад, накладні світильники Eglo, відрізняються економією. У них застосовуються LED-джерела світла, які споживають набагато менше електричної енергії, якщо порівнювати з лампами загального призначення.

Особливості точкових світильників для стелі

  • Найголовнішою особливістю даного типу світильників можна назвати їх негабаритність, за рахунок чого освітлювальний накладний прилад для стельової поверхні можна встановлювати не тільки в стелі підвісного та гіпсокартонного типу, але також і в стіни, і навіть у меблеві предмети.
  • Накладні світлодіодних спотів дають можливість створити гарне підсвічування конкретних ділянок у приміщенні, наприклад, виділити територію відпочинку або зону робочого місця, також за їх допомогою можна красиво затулити в приміщенні якусь частину.
  • Основний сенс накладного освітлення полягає у створенні затишної та дуже комфортної атмосфери в будинку чи квартирі.
  • Прилади накладного освітлення даного типу мають зручну конструкцію, тому якщо станеться так, що в них перегорить лампочка, то замінити її зможе кожна людина, яка нічого не розуміє в електриці. Є ще один актуальний момент, який говорить на користь цього типу освітлення — накладні точкові прилади, виходячи з властивого їм ступеня захисту, можна використовувати навіть у тих приміщеннях, де є дуже багато вологи.

Для підприємств промислового призначення та точок торгівлі цей факт відіграє важливу роль. Найпоширенішою основою, завдяки якій багато хто воліє встановлювати вдома точкові світильники накладні, є низькі стелі в приміщеннях. І це правильно, тому що за допомогою накладних приладів можна візуально зробити більше висоту стелі та збільшити межі простору в кімнаті, зробивши його дуже зручним та привабливим.

  Что такое рынок форекс

Як підібрати світильники для житлової площі

Щоб зрозуміти, як підібрати світильник для стелі, необхідно визначитися з декількома основними параметрами.

Перше: практичне призначення. Яку ви ставите завдання: освітлення всього житлового приміщення, правильний поділ, прикраса приміщення? Від цього залежить, який стельовий світильник, що працює на світлодіодах, чудово підійде для вашого рішення.

Накладні світильники

Якщо потрібно виділити якусь зону за допомогою світла, вибирайте поворотні світильники спрямованого світла. Ви зможете самі вибрати кут освітлення. Є робочі моделі, що повертаються на 360 градусів.

Ще головне не забути врахувати призначення кімнати. Наприклад, для ванної кімнати найкращий світильник для стелі – вологозахищений.

Друге: тип лампочок. Деякі пристрої освітлення йдуть із вбудованою лампою, яку не можна замінити. Це некомфортно і з практичної точки зору: як тільки світильник спрямованого світла перегорить, доведеться змінювати все освітлення, якщо не вдасться знайти світильник зі схожим дизайном.

Для економії електрики краще застосовувати світлодіодні або світлодіодні світильники. Величезний плюс у тому, що вони майже не нагріваються, що дуже важливо для натяжної стелі. Ви легко підберете комфортний колір потоку світла завдяки великому діапазону. Нейтральним вважається колір у діапазоні від 3600 до 4600 Кельвінів.

Третє: потужність. Важливий фактор, який слід врахувати, якщо ви підбираєте LED світильники стелі. Потужність розраховується з урахуванням кімнатної площі. Для приміщень з максимально яскравим світлом потрібно 20 Вт на кв. м., для приміщень із середньою яскравістю вистачить 15-18 Вт на кв. м., а для кімнат із приглушеним світлом достатньо 10-12 Вт на кв. м.

Накладні світильники

Якщо ви поки що не знаєте, на яку площу купувати світильники на світлодіодах, радимо почекати з придбанням. В основному, монтаж джерел освітлення виконується фактично на останній стадії ремонту.

Де застосовують накладні моделі

Сфери використання майже не обмежені. У минулому такі ж світильники мали діапазон світла, який погано відбивався на зорі. Але виробники подолали цей недолік. На даний момент випускаються моделі, світіння яких максимально наближено до природного освітлення.

Тому світильники на світлодіодах почали встановлювати у квартирах та будинках. При цьому слід враховувати, що світильники стають універсальним видом освітлення. Залежно від розміру приміщення дуже легко встановити достатню кількість моделей, які дозволяють створити системне освітлення, при цьому будуть виключені темні зони.

Накладні світильники

Тому що вони мають надійний корпус, то застосовні в витончених інтер’єрах та приміщеннях з високою вологою, усередині будівель та на вулиці. Такі різновиди освітлення застосовуються для локального, додаткового або головного освітлення. Моделі з великою силою потужності замінюють люстру.

Необхідно підкреслити, що дизайнери воліють поєднувати установку люстри і світильників, що вбудовуються. За рахунок цього створюється оригінальне, неясне акцентне освітлення. Крім того, правильно розплановане підсвічування дає можливість виділити та визначити окремі робочі зони приміщення.