Часи, коли одяг прикрашався аплікаціями, а прапори вручну розшивалися гербами, пройшли. Незвичайний текстиль, дизайнерська білизна для ліжка, подушки з елементами декору, корпоративна форма і спеціальний одяг — сьогодні друк на тканині практично не має обмежень.

Друк на тканих матеріалах зовнішньої реклами та подарункової продукції став індивідуальним напрямком поліграфії для бізнесу. Стильні майки з логотипами можуть розкрутити торгову марку краще, ніж реклама по ТБ. Головне-правильно підібрати потенційну аудиторію, модель виробу і спосіб нанесення.

Друк на шторах в даний час стає дуже затребуваною. Дана послуга перетворює в неповторні товари подібні речі, як толстовки, Жилети, сорочки, футболки, бейсболки, хустки та інші тканинні вироби. Менеджер нашої компанії, перш ніж створити вартість замовлення і взяти його в роботу, спочатку оцінить якість дизайн-макета, вибере тканину, яка найкраще підійде в даному варіанті, а ще погодить тираж і періоди виконання. Для найрізноманітніших видів тканин друк на одязі виконується деякими способами.

Сублімаційний друк на одязі

Коли називається найпопулярніша друк на одязі, то сублімація завжди є в даному списку. Суть такого способу полягає в здатності рідкої фарби під впливом великої температури переходити в газоподібний стан і в цьому виді потрапляти в волокна тканини. Прямий сублімаційний друк виконується тільки на тканину, з якої потім шиють одяг. На готові речі виконується сублімаційне перенесення з проміжного носія.

Сублімація дає прекрасну можливість створювати принти фотографічної якості

Визначаючи, яка технологія друку краще, розглядають, перш за все, їх гідності. Популярність сублімації пояснюється наступним:

  • Можна наносити зображення як на тканину в рулоні, так і на речах.
  • Картинки виходять різнокольоровими, з переходами і градієнтами (фотографічна якість).
  • Розмір принта досягає до 40Х50см.
  • Можливе виконання друку на одному виробі.
  • Стійкість до зносу одержуваного зображення досить велика.

Недоліком даного способу вважається необхідність того, щоб носій майбутнього нанесення (на футболці, бейсболці, жилеті та ін.) був зроблений зі штучного матеріалу. Принаймні, кількість поліестрових волокон в ньому має становити не менше 50-60%. А справа вся в тому, що справжні тканини погано приймають фарбу і не тримають температуру до 200 градусів. А плюс до всього, сублімація виконується тільки на світлих речах.

  Что такое лазерная гравировка?

Ротаційний друк сітчастими шаблонами

Ще один спосіб шовкографії, який зараз зустрічається тільки на великих підприємствах тканинної промисловості, — друк ротаційними сітчастими шаблонами.

Спосіб ротаційного друку сітчастими шаблонами трапився від фотофільмпечаті (шовкотрафарету) плоскими сітчастими шаблонами. Фотофільмпечать була перенесена в країни Європи з Японії в 1926 році.

Спочатку в 1950е роки були створені машини для друку плоскими сітчастими шаблонами. В результаті була вирішена проблема збільшення випуску шовкових, лляних друкованих тканин, збільшення їх якості.

Потім, в 1963 році, компанія Stork на міжнародній тканинній виставці в Ганновері представила першу ротаційну друкарську машину.

Спосіб ротаційного друку побудований на використанні перфорованого циліндра, що виконує функції друкованого валу. Ракельний механізм зроблений зі сталевих або гумових лез, розміщених всередині шаблону під деяким кутом. Барвник під тиском подається насосом в середину шаблону. Тиск подачі фарби можна налаштовувати.

Друк на тканиніТермотрансфер

Термотрансфер — один з варіантів нанесення зображень на поверхні, що витримують короткострокову (від 5 до 30 с) дію температури від 120 до 190 ?°С.

За власною сутністю термотрансфер — це технологія нанесення зображення із застосуванням проміжного носія за допомогою нагріву контактують між собою проміжного носія і поверхні виробу. Термотрансфер має ряд позитивних якостей: по-перше, можливість фактично моментального перенесення багатобарвної малюнка при збереженні повної колірні гами; по-друге, можливість друкувати одиничні екземпляри і не робити тираж замовлення; потретє, що дуже важливо, отримане зображення стійке до прання та миття.

Трафаретний друк

Для шовкографії по тканинах потрібен трафаретний друкарський прес. Він собою являє стіл з натягнутою на раму сіткою. Верстат, який призначений для шовкографії, повинен поступово виконувати чотири дії: взяття підкладки, приводка, друк і зняття підкладки.

Залежно від ступеня автоматизації верстати для шовкографії порозделяются: на ручні (всі операції робляться вручну), напівавтоматичні (автоматизований процес друку, а накладка і зняття запечатується матеріалу здійснюються вручну), автоматизовані на 3/4 (автоматизовані процеси друку і зняття запечатаного матеріалу, накладка виконується вручну) і автоматизовані (автоматизовані всі процеси).