При укладанні плитки з кераміки сформіровивается шов, який оберігає матеріал для облицювання від статичних стресів при зміні температури навколишнього повітря. Не варто допускати, щоб в цей компенсаційний зазор потрапила вода. Систематичний вплив великої вологості погіршить робочі характеристики клею, зменшить міцність кераміки, не захищеної з тильного боку глазур’ю. Щоб цього не сталося-застосовують затірки для швів. Це еластичний матеріал з низьким вологопоглинанням. Кращі пасти для заповнення швів між плитками стійкі до впливу домашньої хімії, мають антисептичні та гідрофобними якостями.

Що таке затирка

Про багатство російської мови знає кожен, хто хоч мало-мальськи вивчав його. Різноманітність доводить і морфологічний розбір слова затирка. Словники дають кілька трактувань:

  • каша з борошна;
  • остання операція робіт пов’язаних зі штукатуркою;
  • спеціалізована суміш для забивання стиків між покладеною плиткою. Іноді застосовується й інший термін: «фуга».

Нас цікавить останнє висловлювання. Більш повна версія трактування поняття звучить так: затирка-це ціла група будівельних матеріалів для наповнення щілин між плиткою.

Суть техпроцесу-заповнення порожнього простору між покладеною обробкою пластичною масою, яка клеїться до крайок плитки, після цього твердне в процесі висихання або висихання. В результаті утворюється водостійка перегородка, що захищає клей для плитки від вологи. При цьому фуга в процесі затвердіння не просідає завдяки спеціальним добавкам. Немає усадки, немає тріщин.

Види затірки

У квартирах і будинках застосовують переважно дві великі групи затерли: цементну і епоксидну.

Цементна затирка

Плюс: дуже міцна, а працювати з нею дуже просто. Вартість більш ніж рівноцінна, а приїлася, зіпсовану або потріскану від часу затірку дуже просто поміняти, не чіпаючи плитку.

Мінус: цементна затирка може пошкодити зовнішній вигляд матеріалів з відкритими порами (дерево, природний камінь, мармур). Абразивні речовини і тверді включення в складі можуть пошкодити мозаїку виконану зі скла або глазур на плитці. Зовні шорстка фактура досить погано комбінується з блискучою плиткою. По закінченню певного часу і під впливом вологи цементна затирка втрачає красу і захисні властивості: шви стають темними, виникає цвіль і тріщини.

Колір цементної затірки не завжди повинен бути сірим.

Лайфхак: можна додавати в сухий цементний матеріал затірки рідкі Латексні суміші, щоб поліпшити її властивості. Так затирка буде добре відштовхувати воду, стане більш еластичною і стійкою до зносу. Є і готові склади з добавками, кажучи інакше полімерні затірки.

Епоксидна затирка

Плюс: краще відштовхує воду і бруд, інертна до агресивної хімії. Для скляної та мозаїки дзеркального типу гідний варіант, так як теж блищить.

Мінус: важче в роботі і дорожче.

Епоксидну двокомпонентну затірку називають » рідкої керамікою». Вона вважається чи не вічною: не змінює колір, має структуру плитки з кераміки. Цвіль і вода їй не страшні, як і температурні перепади, тому це прекрасний варіант для душу і навіть басейну або SPA. Є одна проблема: працювати з подібною затіркою необхідно досить швидко, застосовуючи особливі інструменти і розчини. Тому перекласти плитку самостійно не вдасться, необхідні фахівці. Фактично ті ж властивості і у фуранової затірки.

Лайфхак: застосовуйте епоксидну затірку тільки там, де плитка найбільш відверто страждає від впливу води і бруду. Припустимо, біля входу, де збирається бруд від вуличного взуття, в «мокрих» зонах туалету, на кухонному фартусі біля плити і раковини.

  Сип панели

Вибирайте тип затірки все залежить від виду плитки, проте необхідно взяти до уваги навантаження, роль кімнати і зовнішній вигляд поверхні в загальному. Цементна затирка добре комбінується з матовими і поверхнями з шорсткістю, а для дрібної мозаїки дзеркального типу найкраще взяти епоксидну. Майте на увазі, що затирка для електричного статі повинна добре тримати нагрів і температурні перепади і бути еластичною, щоб не потріскатися: краще не брати в даних випадках нехитру цементну без добавок, а пошукати тільки той який призначений для підлог з підігрівом бренд.

Показники вибору пасти для заповнення швів між плитками

Плиткова затирка для швів-спеціалізований матеріал, який призначається для наповнення швів на кінцевому кроці після укладання плитки з кераміки. Матеріал виконує ряд функцій: служить елементом декору, оберігає підставу від проникнення вологи, оберігає стики від бруду, і ще оберігає виникнення грибка і цвілі. Під час вибору затирочної суміші професіонали керуються такими параметрами:

  • однорідність;
  • пластичність;
  • тип;
  • колір;
  • вартість;
  • виробник.

Якісний склад зобов’язаний бути однорідним і еластичним, щоб в момент його нанесення в міжплиточному просторі не з’являлися грудочки. За типом затірки бувають цементними, піщано-цементними, епоксидними, силіконовими, і ще полімерними. Детальніше про типи затирочних сумішей розказано в наступному розділі.

Колір матеріалу вибирається виходячи з бажань домовласника. Наприклад, до плитки в світлому кольорі краще підбирати білі, пісочні, бежеві затірки. Якщо плитка темна, можна зіграти на контрастності і також вибрати світлий матеріал. Плитка різних кольорів вимагає однотонних поєднань: якщо кахель фіолетовий, то затирка може бути рожевою або на тон світліше кольору самої плитки.

Хороші виробники

Популярні виробники затерли випускають суміші всіх видів і кольорів, перераховувати асортимент немає сенсу. А якщо врахувати, що фуги від лідерів індустрії однаково якісні, рейтинг скласти важко. Краще розповісти про нюанси продукції.

Ceresit

Під маркою Ceresit лінійку сумішей для будівництва поставляє компанія Henkel. Особливим елементом продукту вважається антигрибкова добавка MicroProtect, на основі якої випускається також екстракт біоцидів CT 99. Ще компанія рекламує ефект Aquastatic, ним володіє будь-яка водовідштовхувальна мастика Ceresit. Однак це просто наявність латексу.

MAPEI

Продукція цієї італійської компанії теж включає антіплесень і непромокайку своєї розробки. З грибками бореться певна органічна добавка BioBlock, що перешкоджає розвитку спор. Вода з затерли MAPEI тече краплями, завдяки технології drop Effect.

Затирка для швів

LITOKOL

Фірма LITOKOL теж з Італії. У збагаченні продукту ексклюзивними добавками не викрита, зате в числі іншого виробляє популярну латексну добавку IDROSTUK для замішування сумішей цементу.

Затирка для швів

ATLAS

Польський концерн ATLAS заявляє про три інновації у власних фугах. Технологія COLOR PROTECT робить колір стійким, оберігає від вигорання на сонці, перешкоджає забрудненню. Гідрофобність забезпечує EFEKT PERLENIA якимись спеціалізованими молекулами. Ну і куди ж без захисту від грибка, за це відповідає MYKO BARIERA.