Як правильно вибирати якісні вікна з металопластику

Сучасні хороші вікна — одна з умов створення комфортабельного мікроклімату в квартирі або будинку.

На ринку можна знайти багато різновидів склопакетів, серед них величезну популярність набувають вироби з металопластику.

Що це таке

Віконні системи з металопластику — це вікна з полівінілхлоридних профілів, дуже міцного каркасом з металу. Вироби зі звичного профілю з пластика можуть змінювати власну геометрію в результаті теплових перепадів. При зміні пір року розширення і подальше звуження вікна з неармированного пластика досягає 1 см в залежності від великих розмірів, що призводить до поганого прилягання стулки до рами і опускання, появи щілин. А якщо вас цiкавлять металопластикові вікна від 4-ох днів, переходьте на портал тут.

Армування профілем з металу додає додаткову конструкційну жорсткість, оберігає деформації і істотно знижує ймовірність того, що стулка провисне і перестануть закриватися.

Вікно з металопластику має типову загальну конструкцію:

  • склопакет — герметичний компонент, який складається з декількох стекол, відстань між якими заповнений повітрям або благородними газами;
  • рама — нерухома частина, вмонтовується в отвір вікна;
  • стулка — відкривається частина;
  • ущільнювачі — силіконові прокладки, які виконують шумоізоляційні функції; ставляться по крайкам склопакета;
  • фурнітура (замки, петлі, ручки) — визначає функціональність конструкції вікна і систему відкриття.

Види вікон з металопластику

За типом склопакетів:

  • З одного камерою — два листа скла і порожнину між ними, товщина — 14-32 мм. Вважаються морально старими і для приміщень житлового фонду застосовуються нечасто.
  • З двома камерами — складаються виходячи з цього з трьох стекол і 2-ух повітряних камер між ними, монтажна глибина становить 30-58 мм, істотно (у багато разів) зменшують параметр шуму з вулиці, володіють достатніми для російського клімату властивостями теплоізоляції. При цьому за ціною не значно дорожче однокамерних.
  • Трикамерні — завдяки дуже високій маси і вартості застосовуються рідше; є сенс ставити їх в особливо гучних районах або в суворих умовах клімату.
  • Чотирикамерним і більш — застосовуються нечасто, так як за основними показниками шумо- і теплоізоляції практично не відрізняються від 3-камерних.

За характеристиками стекол:

  1. Теплозберігаючі. Металізоване напилення пропускає видимі промені, але перешкоджає проникненню інфрачервоного випромінювання. При відмінній світлопроникності через подібне скло тепло не виходить з кімнати під час зими і не надходить у простір приміщення з вулиці влітку.
  2. Тоновані. Додавання пігментів на стадії виробництва дає можливість отримати різні відтінки стекол, завдяки яким можна створити цікаве і оригінальне оформлення прорізів вікна.
  3. Стійкі до ударів. Застосовується загартоване скло або триплекс (кілька з’єднаних між собою аркушів). Дані вироби виділяються не тільки міцністю, але і дуже високою безпекою — якщо раптом станеться пошкодження осколки залишаються приклеєними до спеціалізованої полімерної плівці або розпадаються на шматки з негострими травмобезпечними кутами.
  4. Звуковбирні. Для забезпечення високого рівня шумоізоляції відстані між стеклами камери роблять різними — це гасить коливальні хвилі і знижує резонанс. Використовують і інші технологічні рішення — заповнення камер благородними газами, напилення плівкового покриття.

За типом:

  • Глуха. Нерухома конструкція, в приміщеннях для житла краще ставити в конфігурації з стулками.
  • Відкидна. Застосовуються для горищних вікон або безпечного провітрювання при панорамному балконному склінні.
  • Поворотна. Відкривається всередину (нечасто — назовні), забезпечує потужний повітряний приплив в кімнату, надає шанс легко вимити зовнішню поверхню цієї та сусідніх стулок.
  • Поворотно-відкидна. Поєднує плюси поворотних і відкидних стулок і вважається найбільш зручною системою.

Крім ключових показників віконні системи з металопластику відрізняються за кольором і формою. Крім звичайних прямокутних, на замовлення можна зробити круглі, трапецієподібні, трикутні і інші екзотичні форми.

Натомість звичайного білого кольору профіль фарбують в більш ніж 10 кольорів або ламінують міцною плівкою, що копіює дерев’яні фактури.

Незвичайний прийом дизайнерів — вітражірованіе, завдяки якому в віконному отворі можна створити гарний твір мистецтва.