Яндекс.Метрика Як вибрати поливальний шланг? | Клуб ремонта

Регулярний і актуальний газонний полив-дуже важлива складова частина для насичений пухнастою галявини. Застосування садового штанга для поливу для догляду за газоном забезпечує багатий і швидкий доступ води травостою.

Які шланги для поливу краще?

Для того щоб підібрати хороший штанга для поливу, необхідно знати чим вони можуть різнитися:

 • Довжина: до 100м;
 • Діаметр: від ?»(13 мм) до 1 ?»(38 мм);
 • Матеріал: гумовий або ПВХ;
 • Екологічність;
 • Армований чи ні;
 • Робочий тиск або тиск розриву;
 • Захист від променів ультрафіолету (UV): так чи ні;
 • Вага;
 • Робочі температури.
 • Довжина шланга

Важливим фактором під час вибору довжини вважається територія ділянки. Досконало шланг повинен дотягуватися до будь-якого кута вашого саду. У варіантах, коли нестачі довжини допоможе з’єднувач. За допомогою з’єднувачів можна з’єднати кілька шлангів до отримання відповідної довжини або швидко прибрати зайве. А якщо вас цікавлять гумові Рукава, рекомендуємо звертатися на сайт zetflex.com.ua.

Як підібрати діаметр штанга для поливу?

Для того щоб дізнатися діаметр шланга необхідно визначитися з довжиною. Від довжини і діаметра залежить водонапір і цівка. Чим довше шланг, тим тонше він зобов’язаний бути.

Також необхідно врахувати трубний діаметр водозабезпечення і натиск в системі. Діаметр шланга для поливу повинен бути трохи менше діаметра труб – це гарантія хорошого водного напору.

Діаметри в дюймах і міліметрах:

 • ½” — 13 мм;
 • 5/8” – 16 мм;
 • ¾” — 19 мм;
 • 1 дюйм – 25,4 мм;
 • 1 ¼” — 32 мм;
 • 1 ½” — 38 мм.

Діаметр труб для водопроводу вимірюється по внутрішньому діаметру в дюймах.

Найпопулярніші діаметри шлангів 13 мм і 19 мм, оскільки їх найлегше стикувати з трубами для водопроводу ,у яких товщина зазвичай?»або ?”.

Матеріал садового шланга

Для їх виготовлення сьогодні застосовують, в своїй більшості, кілька видів матеріалу: гуму і полівінілхлорид, або скорочено ПВХ. Але потроху на ринок просуваються силіконові моделі.

Гума

Переваги шлангів на гумовій основі:

 • Бюджетна ціна;
 • На товстому армованому шлангу з гумового матеріалу як правило неможливо зробити залом;
 • Не боїться морозів і ультрафіолетового випромінювання;
 • Експлуатаційний термін довше, ніж у ПВХ.

Мінус:

 • Важка вага: товсті стінки забезпечують довговічність і стійкість до зносу, але додають зайві кілограми;
 • Гума може містити в складі небезпечні речовини і важкі метали. Дивіться уважно етикетку. Краще якщо на маркуванні вироби буде відзначено: «Шланг зроблений з гуми для води харчового призначення».

ПВХ

Величезною популярністю у власників дачі і садівників зараз користуються армовані шланги з полівінілхлориду. Вироби з ПВХ мають власні мінуси і плюси, тому показники вибору для них особливі:

 • Легка вага і гнучкість шлангів з полівінілхлориду досягається багатошаровістю вироби. Причому чим шарів більше, тим краще;
 • ПВХ шланг схильні до перегинів. Усувається це проблема за допомогою посилення. Будь-яка фірма використовує власні технології посилення;
 • По закінченню певного часу від холодів і сонячних променів, ПВХ твердне і втрачає пластичність;
 • Чим більше технологій застосовано під час виготовлення, тим більше вартість виробу.

Нагадаємо, що гофрошланги менше годяться для поливу: в місцях вигину при постійній експлуатації з’являються тріщини, а гофра допомагає появі і скупченню бруду на стінках. В іншому-універсальне рішення позбутися від заломів.

Силікон

Окремо необхідно розповісти про силіконових шлангах. Вони з’явилися на ринках практично недавно і більшість садівників не довіряють новомодному матеріалу.

Як вибрати поливальний шланг?

Недорогі моделі з силікону не мають анкерної сітки, тому вони легше аналогів з набагато складною структурою і мають не високу вартість. З переваг необхідно підкреслити те, що цей шланг дуже гнучкий, і не утворює переломів, добре тягнеться. Його просто насадити на патрубок для з’єднання або спринклер. Однак не рекомендується використовувати силіконовий шланг в системах, де є можливість виникнення тиску. У безлічі випадків він розтягнеться і лопне.

  Посетите интернет-магазин тёплых полов и приобретите нагревательный кабель по самой выгодной цене

Для систем з тиском потрібен армований силіконовий шланг. Він більш функціональний і довговічний. В цьому випадку необхідно дивитися на кількість шарів: чим їх більше — тим краще. Серйозний недолік-висока вартість виробу.

Просвічуються силіконові шланги дуже часто застосовуються в харчовій промисловості.

Екологічність

Подивіться дуже уважно на етикетку товару. Більшість виробників спеціально вказують, що шланг можна застосовувати виключно для поливу або технічних цілей. Або ж навпаки: підходить для придатної для пиття води. Також хорошим знаком вважати можна написи:» ПВХ харчового призначення «або»не містить кадмій і барій». Краще трохи переплатити і придбати шланг для води харчового призначення.

Армування

Ідея технології посилення полягає в захисті шланга від перегинів і заломів. Для посилення застосовують штучні нитки, які розміщені між шарами пластику для гарної надійності і підтримки форми. Недорогі моделі з дрібною армосеткой (4 х 4 мм) будуть перегинатися частіше, ніж брендові конкуренти зі спіральною структурою корду або з діагональним посиленням.

Робочий тиск або тиск розриву

Будь-який виробник вказує власні характеристики. Хтось робочий, а хтось максимально можливий критичний тиск. Для просто одношарового штанга для поливу максимальний тиск 2 бари, для багатошарового армованого 6-8 бар. Тиску розриву при цьому для хороших шлангів досягає 30 бар.

Необхідно виділити, що навіть дуже не дорогий шланг витримає водонапір з труб для водопроводу. Приділяти увагу тиску води потрібно, наприклад, під час використання своєї свердловини з свердловинним насосом.

Захист від променів ультрафіолету

Шукайте на бирці напис UV-захист. Якщо є наявність цього напису можете сміливо залишати шланг на сонці, з ним нічого не станеться. А справа вся в тому, що ПВХ псується від сонячного світла. Пластик стає каламутним і стає твердіше.

Вага шланга

Показник залежить від товщини стінок, діаметра і довжини виробу. Вага в першу чергу цікавий з точки зору як везти шланг з магазину і переміщати його по Садовій території. Наведемо найбільшу вагу на найпопулярнішу довжину і дюймовий діаметр.

Як вибрати поливальний шланг?

Багатошарові ПВХ:

 • Бухта 15 метрів, вага — до восьми кілограм;
 • Бухта 20 метрів — до десяти кілограм;
 • Бухта 25 метрів — до 13 кг.

Якщо грубо округлити то найбільша вага метра дюймового шланга-0,5 кг. природно, при меншому перетині вага виявиться меншою. При діаметрі 1/2 — 0,2 кг (1 метр) і 3/4-0,3 кг.

Метр товстого чорного гумового дюймового шланга, російського виробництва, важить близько 1,4 кг.

Робочі температури

У своїй більшості робочі температури штангів для поливу від -20°С до +60°С.Такого діапазону насправді, цілком достатньо для застосування з весни до тривалої осені. Однак при низькій температурі пластик і гума гнуться гірше. Краще згортати його не чекаючи холодів. На зиму шланги зазвичай крутять і прибирають в приміщення.

Колір

Під час вибору шланга колір має останнє значення. Але на це теж необхідно дивитися. Яскравий шланг легше помітити в траві, а це означає Важче пошкодити під час зачіски газону або аерації грунту.

Як вибрати поливальний шланг?

У прозорому шлангу, що лежить на газоні, заводяться синьо-зелені водорості. Синьо-зелені водорості погіршують проточність і допомагають засміченню спринклерів та інших пристроїв, що використовуються для поливу.

Детальнiше в магазине Zetflex

от admin

Добавить комментарий