Яндекс.Метрика Як вибрати рукава для зберігання зерна | Клуб ремонта

У наш час дуже і дуже багато сільських господарств та елеваторів застосовують технологію зберігання зерна в поліетиленових рукавах.

А ті, хто ще не почав застосовувати таку технологію, придивляються до неї, і задають питання в профільних групах в соціальних мережах. Я тривалий час займалася підприємства, які одні з перших почали зберігати зерно кукурудзи в «рукавах», з цієї причини є розуміння цих процесів. Хочу трохи «розгорнути» цю тему і розповісти про переваги і недоліки технології зберігання в сілобегах. Тому, якщо вас цікавлять якісні рукава для зберігання зерна Harwell™, переходите на сайт https://planetaplast.com/product/harwell/.

Зерно всередині «дихає», відбувається процес біосинтезу, що охороняє розвиток грибкових суперечок. Але тут має бути виконана одна умова — при закладці показники зерна повинні відповідати вимогам стандартів.

Якщо ж показник вологи перевищує норму, то час зберігання зменшується, і збільшується періодичність лабораторного контролю.

Лабораторний контроль змінює «Інструкція относительно технології зберігання зерна у Зерносховище Із ЗАСТОСУВАННЯ полімерних зернових рукавів», затверджена Міністерством АПК. 04.02.2011 №10 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 09.02.2011 р за N 176/18914. Але контроль доведеться проводити за схемою техно-хімічного контролю, якщо вона у вас є.

Періодичність ставиться також відповідно до вимог ГОСТ на кожну культуру. Також потрібно враховувати, з якою вологістю виконана закладка зерна, як готова площа під рукавом. Такі фактори теж впливають на періодичність лабораторного контролю.

Як вибрати рукава для зберігання зерна

Майданчики (грунт, бетон, асфальт і т.д) під рукавом для зберігання зерна повинні бути досить рівними, щоб не збиралася дощова або растаявшая вода. Якщо майданчик нерівномірна, іншими словами ризик нерівномірного розподілу зерна всередині мішка. Це здатне привести до накопичення вологи, конденсату, і, врешті-решт, до розвитку суперечок грибів, і процесу самозігрівання зерна.

Також не повинно знаходитися загострених предметів, які можуть пошкодити рукав: стирчить соломи, загострених каменів або гілок дерев. Будь-які порізи порушать герметичність рукава. В даному випадку в рукав можуть потрапити повітря, волога, комахи і гризуни.

Будь-які порізи рукава дадуть доступ кисню, який порушить внутрішній баланс, з цієї причини при відборі проб для лабораторного контролю, отвори необхідно закладати щупом, заклеїти скотчем або спеціальною стрічкою.

В рукавах можна зберігати зерно як кормового, так і харчового призначення. Необхідно брати до уваги, що у відповідність до вимог НАССР, заборонено проводити фумігацію зерна, а при цьому способі зберігання не передбачається проведення фумігації, при умовах, що зерно перед закладанням, грунтовно перевіряється на наявність шкідників. В рукавах немає умов для розвитку шкідників, якщо зерно не заражене.

Як вибрати рукава для зберігання зерна

Полімерні рукава

Якщо будуть виконані всі умови закладки ( «чисте і здорове зерно», проведений лабораторний контроль, показники відповідають вимогою НД), то зерно буде зберігатися, практичні до збирання нового врожаю.

  Что такое теплые полы

Недоліки зберігання зерна в рукавах

Є, зрозуміло, в цьому методі зберігання і власні недоліки. Починаються вони з зайвих витрат — для завантаження полімерних рукавів знадобиться особливе устаткування (машини). Якщо даного обладнання в побуті немає, його треба буде придбати або взяти в оренду. У самий розпал сезону збирання це не завжди легко.

Для завантаження і розвантаження рукавів знадобляться додаткові витрати праці. Також зберігання в мішках вимагає витрат праці на періодичний контроль і облік стану зерна в них.

Зерно, що зберігається в рукавах, більш схильне до впливу погодних умов, якщо порівнювати з зерном, яке зберігається в підлогових складах або в силосах. Тим більше це стосується складних погодних умов.

Зерно в рукавах може бути пошкоджено шкідниками і комахами. З цієї причини воно вимагає спеціалізованих заходів та суворого контролю. В відповідність до вимог НАССР, необхідно створити ППУ «Боротьба з гризунами», і інструкцію. Окремо слід приготувати план пасток, однак він повинен входити в єдиний план. Виходячи з цього, у елеватора або господарства збільшується кількість пасток, зростає і кількість викликів компанії, що займається боротьбою з гризунами та їх утилізацією.

Необхідно проводити процедуру по вхідному контролю, щоб управляти вологістю, температурою, грибками і комахами, тобто збільшується кількість проб, періодичність контролю і т.д.

Рукав для зберігання зерна застосовується виключно один раз. Як тільки він буде розрізано для вилучення з нього зерна, рукав потрібно відповідним чином переробляти (врахувавши процедуру НАССР).

Ну і якщо зерно буде дуже вологе, то я не раджу довго зберігати, будуть величезні втрати.

Ось такі короткі рекомендації по зберіганню зерна в полімерних рукавах.

Разгрузка зерна из рукавов

от admin

Добавить комментарий