Яндекс.Метрика Кабель вита пара | Клуб ремонта

Здавалося б, вибрати виту пару для своєї локалки — завдання елементарна. Прийти в магазин і купити. Однак зустрічне запитання продавця — а вам яку? — і демонстрація широкого асортименту самого різного кабелю від різних виробників може поставити в глухий кут.

Категорія

Кабель вита пара підрозділяється на категорії в залежності від діапазону робочих частот і, відповідно, пропускної здатності. Більшість організується на сьогоднішній день локальних мереж в якості носія використовують UTP категорії 5е. Цей кабель цілком забезпечує достатню для дому та офісу пропускну здатність до 100 Мбіт / с. Однак для офісу з серйозним внутрішнім інформаційним трафіком більше підійде кручена пара категорії 6 або 6а, на якій будуються мережі Fast Ethernet і Gigabit Ethernet.

Метал для начинки

Кабель UTP може бути мідним або обмідненим. Покритий міддю UTP — дешевший кабель, де сердечник в жилі виконаний з алюмінію (CCA) або стали (ССS) і покритий зверху міддю. Купуючи покритий міддю кабель, можна заощадити деякі засоби (майже невідчутні при організації малих мереж), але втратити в швидкості роботи мережі. Практичний досвід показує, що обміднені кабелі не завжди дотягують до сертифікації заявленої категорії. А кабель зі сталевою обмідненої житлової до того ж часто створює проблеми при монтажі і обтиску.

Екранований чи ні

У переважній більшості випадків слабкострумові кабельні траси і електропроводку просто розносять на достатню відстань і використовують звичайний неекранований кабель UTP. Він менш доріг, більш гнучкий і простий в монтажі. Однак бувають ситуації, коли кабелю необхідний додатковий захист. При прокладанні кручений пари поза приміщенням за замовчуванням використовують екранований кабель для зовнішньої прокладки. Питання про необхідність використання такого в приміщенні постає в разі прокладки траси поблизу джерел інтенсивного електромагнітного випромінювання (потужні електроприлади, електрощити). Максимальний захист від електромагнітних перешкод в широкому частотному діапазоні забезпечує екранований кабель S / FTP (UTP CAT7). Він досить успішно підтримує стабільність мережі навіть під час роботи потужних електродвигунів. При побудові домашніх та офісних мережі працює оргтехніка та побутові електроприлади (чайники, мікрохвильові плити) створюють несуттєві перешкоди, для захисту від них цілком буде досить фольгованого кабелю FTP. Необхідно відзначити, що ступінь загасання сигналу кабелю STP (і S / FTP) завжди трохи вище, до того ж екрановані кабельні траси необхідно обов’язково заземлити на обох кінцях.

  Тельферы электрические цепные

Зовнішня прокладка

Кабелі FTP і STP для зовнішньої прокладки зазвичай захищені від зовнішніх впливів спеціальної поліетиленовою оболонкою особливо міцного складу. Якщо вам необхідно провести ділянку кабельної траси по вулиці, головне, на що слід звернути увагу, — це заявлений для експлуатації температурний режим. При переохолодженні оболонки кабелю втрачають цілісність, і мідні жили піддаються негативному впливу зовнішнього середовища.
Для повітряної прокладки варто вибрати кабель з несучим тросом. Зверніть увагу на рекомендовану протяжність прольотів між опорами. Кабель без несучого тросу бажано кріпити до стін або прокладати в кабельних каналах.

Вибір виробника

Сучасний ринок кабельної продукції так різноманітний, що очі розбігаються. В принципі, можете вибирати виробника в залежності від наявності на складі і цінових переваг, однак чого робити категорично не варто, так це купувати не сертифікований кабель NONAME. Ніякої гарантії, що мережа на цьому кабелі не «ляже» в найближчі місяці, вам не дадуть. Серйозні виробники кручений пари дають на свою продукцію гарантію до 25 років (при дотриманні рекомендованих умов експлуатації), а сертифікати якості підтверджують відповідність кабелю заявленої категорії і надають впевненості, що кабельна траса не буде доставляти вам клопоту в найближчі роки.

от admin

Добавить комментарий