З давніх-давен східна культура тривожила уми всієї планети, і крок за кроком вона вже пробралася на всі континенти.

А одним з найвідоміших східних атрибутів є кальян, який отримав величезне визнання у всьому світі. У цій статті ми постараємося прояснити деякі тонкощі при виборі кальяну. Професійні кальянщики застосовують сьогодні 4-ри головні різновиди чаш: Phannel, Vortex, а ще глиняні та керамічні, можна на сайте. Справжній кальян Перш за все можна виділити два типи кальянів: є кальяни — сувенірні, а є -функціональні. Існує думка, що справжній кальян (функціональний) повинен обов’язково бути родом з Сирії, Іраку, ОАЕ або Саудівської Аравії, а єгипетські або турецькі носять виключно декоративний характер. Не погоджуся з цією думкою тому вважаю, що все залежить від якості самого кальяну, а не місця його виробництва. Звичайно, якщо ви відпочиваєте на популярних нині курортах Туреччини або Єгипту і купуєте на першому зустрічному лотку великий, красиво інкрустований кальян, за 10-15 доларів, то є ймовірність отримати просто красивий предмет інтер’єру. Хороший же апарат може бути на вигляд і непоказним, але курити через нього буде легко і приємно, також потрібно пам’ятати, що хороша річ буде коштувати грошей (безкоштовний сир самі знаєте де). А тепер більш конкретно пройдемося по характеристикам, якщо ви все ж вирішили купити кальян для куріння:

Висота

Це самий, напевно, перший критерій за яким вибирають кальян. Вважається чим вище кальян, тим краще тому дим краще охолоджується, але помітити різницю без точних приладів практично неможливо, також вважається, що дим проходить краще очищення, хоча по факту на стінках шахти осідає тільки 10% речовин, основна частина фільтрується рідиною, через яку проходить дим. До речі, на тягу впливає діаметр, а не висота шахти. Так, що висота носить скоріше функціонально-естетичний характер, адже якщо ви любите подорожувати і хочете, щоб кальян був завжди при вас, набагато зручніше в транспортуванні, звичайно, невеликий кальян. Загалом, висоту краще підбирати досвідченим шляхом, адже у кожного свої потреби і можливості.

Матеріал шахти

Це один з найважливіших критеріїв. Найкращим матеріалом буде нержавейка, вона не окислюється, що благотворно впливає на смак тютюну і термін служби, мідь теж хороша, але більш трудомістка в обслуговуванні тому піддається корозії. Окремим особняком стоять сирійські кальяни, як правило, з латунної шахтою і за якістю не поступаються кращим світовим брендам. Хочу зазначити, що китайські кальяни практично ніколи не робляться зі сталі, зазвичай це різні сплави. Китайські кальяни потрібно купувати відомих фірм виробників — їх сплави більш якісні і прослужать набагато довше дешевих китайських кальянів.

Справжній кальянКолба

Колби бувають найрізноманітніші. Метал, скло, пластик (акрил) навіть кварц і кришталь, все, що вашій душі завгодно. Металева колба не розіб’ється, але за нею важче доглядати через корозійного металу, до того ж в ній не видно рівень води. Найбільш практичними вважають скляні колби, їх недолік тільки в крихкості скла (при покупці важливо подивитися, щоб не було тріщин і відколів). Кришталеві і кварцові колби вважаються найкращими, володіючи всіма перевагами скла вони ще й міцні, а також мають дорогий, аристократичний вид (правда таке задоволення недешево обійдеться). Важливо відзначити, що чим вище кальян, тим колба повинна бути масивніше, від цього залежить стійкість. Добре якщо ви знайдете колбу з додатковим металевим ободом у верхній частині, це забезпечить додаткову надійність в місці з’єднання з шахтою. Інтернет магазин darkhydra.com.ua