Яндекс.Метрика Пандемія топить ринки, а паніка сприяє зміцненню долара США | Клуб ремонта

Минулий тиждень характеризувався дуже сильною волатильністю на фінансових ринках. Як повівся валютний ринок в контексті хвилювань, пов’язаних з коронавірусом?

Рішучі заходи, прийняті країнами для обмеження поширення вірусу, в останні дні посіяли хаос на світових фінансових ринках. Інвестори відреагували на це втечею від ризику і покупкою безпечного (на думку інвесторів) долара США. Всі Основні валюти зазнали значного розпродажу по відношенню до долара. Навіть Японська ієна поступилася силі американської валюти. Однак валюти країн, економіка яких залежить від видобутку сирої нафти, ціна якої останнім часом різко впала. Це посилило загальну атмосферу страху, яка в будь-якому випадку не була сприятливою для цих валют.

Пандемія топить ринки, а паніка сприяє зміцненню долара США

На цьому тижні будуть опубліковані дані, які дозволять визначити масштаби збитку, нанесеного спалахом. У вівторок будуть опубліковані попередні березневі свідчення індексу ділової активності PMI для єврозони і Великобританії, а в четвер вийде щотижневий звіт про кількість оголошених первинних безробітних в США, який набуває все більшого значення. Всі перераховані вище показники, ймовірно, покажуть, що ситуація, з якою ми зіткнулися, є найгіршою в історії. Однак більш важливою для валютного ринку буде інформація про інфекції в країнах, які або вже ввели значні запобіжні заходи, рекомендуючи громадянам залишатися вдома, або розглядають такий крок. Стійкість зміцнення долара США може бути поставлена під сумнів у зв’язку зі значним погіршенням ситуації з коронавірусом в США — особливо якщо аналогічні дані по ситуації в Італії та Іспанії перестануть погіршуватися.

Пандемія топить ринки, а паніка сприяє зміцненню долара США

Зараз ми зіткнулися з безпрецедентною в історії економічною кризою. Однак є і обнадійливі питання. Для безпрецедентної ситуації центральні банки і уряди світу готують настільки ж безпрецедентні рішення. Практично кожен день оголошується про державні витрати, гарантії за кредитами і масштабні вливання ліквідності. Враховуючи, що уряди, схоже, готові зробити все, що потрібно, повернення до економічної ситуації, аналогічної тій, що була до спалаху, можливо, як тільки коронавірус вдасться приборкати.

Курс обміну долара США

Початковий інстинкт учасників валютного ринку в умовах глобальної кризи полягає в тому, щоб спрямуватися в «безпечний» Долар США. Нинішня пандемія, принаймні поки, не стала винятком з цього правила. Зміцненню американської валюти сприяв той факт, що Європа поки отримала найсильніший удар в контексті вірусу. Однак слід зазначити, що порівняно краща ситуація в США може бути пов’язана з обмеженою кількістю тестів, проведених в країні до теперішнього часу. Примітно, що на момент написання цієї статті США обігнали Італію за кількістю нових випадків зараження, що реєструються щодня. Збільшення кількості проведених тестів проявиться в погіршенні статистики, обмежуючи потенціал подальшого зміцнення долара США в порівнянні з поточними рівнями. У найближчій перспективі ми очікуємо оголошення пакету фіскальних заходів в США у відповідь на кризу і чекаємо в четвер даних щодо кількості оголошених первинних безробітних в США, які, як ми очікуємо, виявляться найгіршими за всю історію. Тому актуальний курс долара луцьк на сьогодні можно побачити на сайтi obmin.lutsk.ua.

  Транспортерная лента

Курс обміну польського злотого

Минулий тиждень приніс продовження ослаблення польського злотого. Як і інші валюти EM, злотий був перепроданий і втратив в ціні по відношенню до основних валют через небажання ринку ризикувати. Не допомогли валюті і дії вітчизняних політиків, які послабили монетарну політику, оголосивши про декілька видів операцій (включаючи покупку облігацій) і значно знизивши процентні ставки. Крім того, ми також отримали інформацію про дії уряду в контексті боротьби з наслідками коронавірусу, які повинні включати як пряму фінансову підтримку (особливо для працівників), зміни в нормативній базі, так і додаткову ліквідність. У найближчі дні для злотого макроекономічні дані з країни не матимуть великого значення. Також здається, що новини про боротьбу з коронавірусом в Польщі будуть важливішими, ніж новини про ситуацію в світі.

Курс обміну фунта стерлінгів

Минулого тижня Британський фунт отримав сильніший удар, ніж загальноєвропейська валюта. Серед факторів, що вплинули на зниження курсу стерлінга, була раптова зміна риторики Кабінету Бориса Джонсона, який тепер заявляє, що для стримування вірусу не виключена блокування. Банк Англії прийняв рішення знову знизити процентні ставки, одночасно оголосивши про виділення додаткових 200 млрд фунтів стерлінгів на покупку активів, а також збільшивши свою програму підтримки фінансового становища малих і середніх підприємств. Показники індексу PMI для Великобританії, які будуть опубліковані у вівторок, безсумнівно, продемонструють різкий обвал ділової активності. Однак більш важливим на цьому тижні буде засідання Банку Англії щодо прийняття рішень у четвер, яке, як очікується, відбудеться, незважаючи на радикальні заходи, оголошені банком на екстреному засіданні минулого тижня.

Пандемія топить ринки, а паніка сприяє зміцненню долара США

Курс обміну ЄВРО

Враховуючи стан повного карантину в Італії та Іспанії, а також ряд посилюються обмежень, що вводяться щодо інших економік валютного блоку, стає ясно, що єврозоні загрожує різка рецесія. Однак для країн загального блоку має настати деяке полегшення від агресивних дій Європейського центрального банку, який минулого тижня пообіцяв виділити ще 750 млрд євро на покупку активів, підтримуючи ринок державних облігацій, що дозволить країнам фінансувати величезні бюджетні дефіцити, не турбуючись про стан ринку. Дійсно, різке зниження спредів, що спостерігалося протягом останніх трьох днів, є променем надії, що проглядає над хмарами похмурих новин.

У найближчому майбутньому ми будемо уважно стежити за щоденними даними про нові випадки зараження, сподіваючись, що радикальні заходи, прийняті в останні тижні, дозволять кривій пандемії почати «вирівнюватися».

Автор “Войны миров Z” говорит, что пандемия коронавируса откроет нам глаза

Пандемия: как не поддаться панике

от admin

Добавить комментарий