Яндекс.Метрика Різновиди саун | Клуб ремонта

З давніх-давен миттю приділялося особлива увага. Чистота — перший крок до здоров’я. Додаткові умови для цієї процедури людина навчилася створювати собі сама. Опустимо ті часи, коли для цього використовували водойми. Поговоримо про реальне життя і особливості різних лазень: сауни, хамама, класичної лазні.

Короткий огляд

Для сільського жителя це, як правило, дерев’яний зруб з передбанником і жаром. Усередині пічка-кам’янка. Іноді її виносять на вулицю для зручності підкидання дрів. Але якщо роблять для себе, то всередині. Основна нагрівається частина знаходиться в парильні. Вона складається з каменів, складених над топкою. Розігрівається вся конструкція до 200-300 градусів, а то і більше, що дозволяє прогріти приміщення до 60-70. Є кілька варіантів, які дозволяють збільшити тепловіддачу. Паритися можна з парою і на суху. Лікувальний ефект унікальний. При вологості 50-70%, піт не випаровується, а стікає, відкриваючи пори і виводячи все шкідливе з організму.

Різновиди саун

Сауна

Сухий жар. Таку лазню краще відвідувати людям, яким не можна знаходитися у занадто вологому середовищі через проблеми серцем і судинами. Сауна надає судинам тонізуючу дію.

Короткий огляд

Будують сауну як окремим приміщенням, так і можна розташувати в житловому будинку. Складається вона з передбанника, парильні і душової. І може відрізнятися розмірами окремих приміщень. Приділяється увага вентиляції в парильні. Вона не має вікон, але повинна добре провітрюватися. Конструкція печей схожа на російську, за деяким винятком. Тут вже використовується вогнетривку цеглу, металеві складові. Температура досягає 100 градусів, а іноді і вище. Залежить від пристрастей відвідувача. І все це при невеликій вологості, близько 15%. Внутрішнє оздоблення дерев’яне. Обов’язково душова або невеликий басейн.

  Квартира в белом цвете - истинно по-шведски

Хамам

Створено на основі римських технологій. Підходить всім без винятку. Спрямований на релакс, максимальний відпочинок і задоволення. Можете навіть виспатися тут.

Короткий огляд

В турецькому хамамі все навпаки. Будують спорудження зазвичай з глини і цегли. Керамічні плити, мармур. І прикрашено кругом в кращих національних традиціях. Передпокій з сухим повітрям. Просторий парильню зал, мармурові лежаки в центрі басейн. Кімната, де розмістилася піч і парогенератор. Тут немає високих відміток на термометрі. При 45 градусах вологість становить 80-90%. Але не треба думати, що тут прохолодно. Так передбачено архітектурою. Легкий пар, максимальний комфорт, але без екстремальних температур.

Різновиди саун

Відмінність

В основному відрізняються методи. Наша банька любить різноманітність пара, аромати трав, високі температури. Сауна теж не відстає, але більш суха, з випаровуванням поту. Про хамам і говорити нема чого.

Але відміна в традиціях цього ритуалу. В лазнілюблять попаритися з віником. Так, так, щоб тіло довго пам’ятало. Додають різні масла і вдихають випари, супроводжують це питвом трав’яного чаю. Роблять кілька підходів. Потім кидаються в ополонку або обтираються снігом. Повна ейфорія. З турками ми схожі в одному, поміщаємо себе в контрастну середу. Хамам підійде тим, хто не любить високі температури

Висновок

Наостанок хочеться повідомити, в яке б місце з трьох ви не пішли, не пошкодуєте. Там ви отримаєте повноцінний відпочинок, лікувальний ефект. Якщо людина хоч раз спробує це задоволення, обов’язково знову за ним повернеться.

от admin

Добавить комментарий