Як правильно вибрати автомобільний акумулятор

Але, як і безліч інших елементів авто, батарея має обмежений термін служби. Коли вона добігає кінця, виникають відповідні проблеми з експлуатацією транспортного засобу, запуском двигуна та ін.Перед автовласником виникає питання покупки нової АКБ. І якщо раніше з таким завданням він ніколи не стикався, можуть виникнути проблеми і цілий ряд питань.

Как правильно выбрать АКБ для авто

Асортимент величезний, варіантів багато, я важко без деяких знань і підготовки сказати, який з акумуляторів вибрати конкретно для свого автомобіля.

Причини для заміни АКБ

Можна виділити кілька причин, через які може знадобитися зміна старої батареї на нову та купити акумулятор. Саме після них виникають закономірні питання про те, як правильно вибрати акумулятор для свого автомобіля.

АКБ не тримає заряд. Це процес накопичувальний і поступовий. Тут важливо не чекати, коли батарея відмовить повністю. Найчастіше відмова АКБ стає несподіванкою для автомобіліста. Він приходить в гараж, заводить машину, а у відповідь тиша. Лише приладова панель говорить про те, що акумулятор сів. Хоча ще вчора заряд був повний.
Батарея не хоче заряджатися. Найчастіше подібна ситуація виникає взимку і з досить зношеними АКБ. Короткі поїздки і низька температура повітря просто не дозволяють батареї зарядитися. Унаслідок постійної розрядки батарея може вичерпати свій ресурс, і навіть зарядний пристрій не допоможе.

З’явилися пошкодження. Виявляються у вигляді тріщин, патьоків, розгерметизації та ін.ні в якому разі не можна експлуатувати батарею, яка пошкоджена.
Часом можливе відновлення старої АКБ. Але це не завжди закінчується успішною реанімацією. Відновити роботу пристрою можна, але прослужить воно не так довго, як хотілося б. Плюс в будь-який момент відбудеться повна відмова.

Куди краще бути впевненим в АКБ, вирушаючи в тривалу поїздку або залишаючи машину на стоянці на тривалий період.

Ключові параметри вибору

Тепер переходимо безпосередньо до того, як потрібно вибрати автомобільні акумулятори і на які моменти слід звертати особливу увагу. Купувати першу-ліпшу модель не варто. Також не рекомендується купувати пристрої, попередньо не ознайомившись з характеристиками старого девайса і рекомендаціями автовиробника.

Можна виділити кілька ключових характеристик, що впливають на правильний вибір акумуляторів для автомобілів. А саме:

  • ємність;
  • параметри пускового струму;
  • тип;
  • розмір;
  • кріплення;
  • полярність;
  • обслуговуваність;
  • дата виробництва;
  • зовнішній вигляд;
  • маркування та позначення.

Також досвідчені автомобілісти і фахівці в цій області радять обов’язково перевіряти пристрій перед покупкою. Причому на цей рахунок є особливі рекомендації, що дозволяють виключити можливість поширеного обману покупців.

А щоб куплена батарея прослужила довго і ефективно, потрібно дотримуватися деяких правил по експлуатації, змісту і можливого обслуговування, що вже безпосередньо залежить від конкретного придбаного пристрою.

Обслуговуваність

Багато автолюбителів лише в теорії знають про те, як потрібно правильно вибирати акумулятори для автомобілів, але на практиці з подібними завданнями не стикалися, або їх теорія не збігалася з реальністю того, що відбувається.

Перш ніж переходити до характеристик обладнання, слід поглянути на тип придбаного девайса. Деякі виробники дають конкретні рекомендації щодо того, АКБ якого типу краще використовувати на цьому транспортному засобі.

4 критерия выбора аккумулятора,как выбрать аккумулятор для новичков

Якщо відштовхуватися від нюансів виробництва і конструктивних особливостей, то АКБ для авто можна розділити на 3 основні категорії:

  1. Обслуговувані. Передбачають досить регулярне обслуговування, яке полягає в доливці строго дистильованої води.
  2. Малообслуговувані. У них дистилят додається буквально раз в 6-12 місяців.
  3. Необслуговувані. Працюють іноді понад 5 років, не передбачаючи ніякої доливки.

На питання про те, який автомобільний акумулятор краще вибрати, кожен фахівець відповість, що точно не обслуговується старого зразка. Такі АКБ складалися з пластин на основі сплаву сурми і свинцю. Сурма забезпечувала захист від глибокого розряду, але і через її наявності вода активно википала. У підсумку було потрібно регулярне обслуговування. Зустріти подібні АКБ зараз складно. Вони дешеві, можуть довго зберігатися в сухому місці, але потребують доливання і не володіють гідними характеристиками. Задовольнити потреби сучасного авто вони не здатні.

Незабаром з’явилися малообслуговувані пристрої, в яких перейшли на маслосурьмяністие сплави, а підвищення міцності відбувалося за рахунок селену, міді та олова. Такі АКБ практично не мають проблем з википанням, вода додається рідко, термін служби досягає 5 років. Розпізнати малообслуговувані батареї подібного типу можна по кришці для заливки води і по написах типу Selenium або Selen. Ці пристрої служать довго, проблем не викликають. Для машини із середнім рівнем енергоспоживання цілком достатньо.

Але розробки тривали, і в підсумку світ познайомився з необслуговуваними батареями, здатними працювати більше 5-7 років, не вимагаючи при цьому ніякого втручання від автовласника. Діляться на стандартні, де електроди виконані зі свинцю з кальцієм, а також гібридні. У останніх частина електродів з додаванням кальцію, а інша з додаванням селену або сурми. Втрати води вкрай низькі, втручатися в стан електродів не потрібно, через що пристрої називають необслуговуваними.

Найсучаснішими і передовими вважаються AGM акумулятори. Не плутати з гелевими, які також мають ряд переваг, але для російських умов адаптовані гірше, ніж AGM. Тут застосовується не рідкий, а адсорбований тип електроліту. Відмінно справляються з циклічними навантаженнями, прекрасно підходять для експлуатації в місті при коротких поїздках і тривалих простоях в пробках і на стоянках.

Ємність

Наступним кроком на шляху до відповіді на питання про те, як правильно вибрати дійсно хороший акумулятор для свого автомобіля, буде визначення відповідних параметрів ємності. Вимірюється в ампер-годину.

Ємністю називають здатність АКБ давати певний заряд струму протягом одиниці часу. Фактично мова йде про кількість енергії, яку накопичує батарея, а потім віддає споживачам. Чим вище цей параметр, тим більше пусків мотора зможе виконати водій.

Але в міру збільшення ємності зростає розмір і маса конструкції. Не знаючи достовірно, як вибрати собі ефективний і якісний акумулятор для автомобіля, зверніть увагу на Параметри старої батареї. Вибирати потрібно девайс з такою ж ємністю, або на 2-5 одиниць більше.

Це все одно не дозволяє зрозуміти, як правильно вибрати ємність при покупці пристрою і якими параметрами повинен володіти автомобільний акумулятор. На вибір впливає тип пристрою, об’єм двигуна і загальне число додаткових споживачів.

Для стандартної комплектації легкового автомобіля, оснащеного бензиновим двигуном, можна привести наступну закономірність за параметрами, в залежності від обсягу ДВС:

  1. при обсязі мотора менше 1,6 літра досить 44 Ач;
  2. якщо обсяг знаходиться в межах від 1,6 до 2,5 літрів, краще брати батарею на 55-60 Ач;
  3. мотори об’ємом 2,5-3,5 літрів потребують АКБ на 62-66 Ач;
  4. якщо двигун на 3,5 літрів і більше, беріть акумулятор ємністю не менше 70 Ач.

Якщо у вас під капотом стоїть дизельний силовий агрегат, то до показників, актуальних для бензинових ДВС, додайте ще 10-20 Ач. Це обумовлено тим, що на дизельних машинах стартеру важче прокрутити мотор, а тому йому потрібно більш високий показник стартового струму і додаткова енергія, що витрачається на прогрів свічок.

В якості додаткових споживачів виступають такі системи як аудіо, електроприводи, Підігрів. При їх наявності додавайте до ємності ще 5-10 Ач. Коли в машині встановлена потужна акустика, краще відразу переходити на сучасні AGM акумулятори з мінімальними показниками внутрішнього опору.

Вантажівки і машини з підвищеною потужністю потребують батареях з параметрами ємності не менше 100 Ач. Якщо вибрати параметри з меншими значеннями, виникнуть проблеми.

Багато роблять одну і ту ж помилку, поверхнево ознайомившись з рекомендаціями про те, як потрібно правильно підібрати АКБ. Тут не діє принцип більше-краще. Запас по ємності повинен бути невеликим. Якщо машині достатньо 50 Ач, брати модель на 70 Ач не рекомендується. У кожній машині мережа розрахована на певну потужність батареї. Разом зі слабким генератором, така АКБ не буде повноцінно заряджатися, а тому машину доведеться експлуатувати з не до кінця зарядженим акумулятором. Це сприяє зниженню терміну служби і швидкому погіршенню стану пристрою.