Яндекс.Метрика Як вибрати лічильник для води в квартирі правильно | Клуб ремонта

Кілька років тому набув чинності закон, що вимагає установки приладів обліку в кожній квартирі. Плата «за нормативами» стала невигідною, а з неминучим зростанням цін на кубометр води, вона стає все більш непідйомною.

Тоді як оплата фактичного споживання допомагає заощадити витрати на комунальні платежі, особливо якщо прилад обліку грамотно підібраний.

Як вибрати Лічильники води, правильно їх встановити і зареєструвати у відповідних інстанціях? Будемо розбиратися.

Лічильник на воду: як вибрати відповідний прилад?

Помилкою було б вважати, що існує єдиний вид водяного лічильника. Насправді можна знайти безліч варіацій таких приладів обліку, що розрізняються за принципом дії, вартості та іншими показниками. А якщо вас цікавить монтаж лічильників води, звертайтеся на сайт .

Установка приладу обліку на воду окупиться досить швидко і допоможе істотно заощадити на комунальних платежах

Як вибрати лічильник для води в квартирі правильно

Перед покупкою пристрою важливо розібратися в їх різноманітті. Перш за все, потрібно розуміти, що випускаються лічильники для гарячої і для холодної води. Принцип дії приладів аналогічний, відмінність у використовуваних для їх виробництва матеріалах.

Как правильно выбрать счетчик для холодной воды

Пристрої, що працюють з гарячою рідиною, здатні витримати температуру до 150С, тоді як прилади для холодної води можуть функціонувати при температурі не вище 40С.

Випускаються так звані універсальні лічильники, які можна ставити на будь-яку трубу. Розрізнити прилади допомагає спеціальне маркування корпусу, синя для холодної і червона для гарячої води.

Крім того, розрізняють енергозалежні та енергонезалежні пристрої. Для функціонування перших необхідна електроенергія, тому їх підключають до мережі. Другі працюють без додаткових джерел живлення.

Важлива Класифікація пристроїв за принципом їх дії. За цією ознакою всі прилади обліку можна розділити на чотири великі групи:

Вихрові лічильники

Реєструють частоту виникають на вміщеному в водяний потік тілі вихорів. Рідина, обтікаючи перешкоду, викликає зміни тиску на його поверхні.

Частота таких перепадів тиску безпосередньо залежить від швидкості потоку і від витрати води. Вихрові лічильники фіксують ці показники і перетворять їх в аналоговий або цифровий сигнал. Перевагою таких приладів обліку можна вважати малу забруднюваність у воді будь-якої якості, простоту повірки і високу точність вимірювань.

До недоліків відносять невеликий термін експлуатації, який становить близько 8-12 років, і швидкий знос тіла обтікання, якщо у воді присутні абразивні частинки.

Вихрові лічильники на воду відрізняються високою точністю показань, проте термін їх експлуатації відносно невисокий: всього 8-12 років, після чого обладнання виходить з ладу

Як вибрати лічильник для води в квартирі правильно

Ультразвукові прилади

Використовують різницю тимчасових інтервалів, що виникають при проходженні ультразвуку уздовж і проти вимірюваного потоку. В якості вимірюваної середовища може виступати не тільки чиста вода, але і стоки, а також брудні рідини з присутністю абразивних речовин.

Як вибрати лічильник для води в квартирі правильно

Головні переваги пристроїв полягають в можливості проведення точних вимірів в будь-який за фізичними і хімічними властивостями середовищі, простота повірки, тривалий термін експлуатації, який становить близько 25 років, надточна робота навіть без наявності фільтрів, автономне живлення.

До недоліків можна віднести ймовірність припинення роботи приладу при випаданні критичної кількості опадів.

Тахометричний пристрій

Простий механічний прилад, що представляє собою лічильний пристрій, який пов’язаний з особливої форми крильчаткою або турбіною, вміщеній в потік води. Водяний потік обертає крильчатку, кількість обертів якої і визначає показання лічильника.

  Что можно сделать, чтобы быстрее заснуть?

Как установить счетчики на воду — в квартире или частном доме

До переваг такого лічильника можна віднести невисоку вартість, простоту в обслуговуванні, можливість установки в будь-якому приміщенні і енергонезалежність.

Як вибрати лічильник для води в квартирі правильно

Істотний «мінус» пристрою вважається необхідність установки перед приладом фільтра грубої очистки, невисокий діапазон вимірювань, невеликий термін експлуатації і похибки у вимірах.

Ультразвукові прилади обліку води відносяться до енергозалежних пристроїв високої складності. Для установки в будинках і квартирах їх практично ніколи не використовують

Електромагнітний лічильник

Пристрої ведуть облік по електромагнітному полю, що індукується в обчислювальному блоці приладу пропорційно швидкості потоку води.

Перевагою електромагнітних лічильників вважається відсутність виступаючих елементів і механічних частин, що перешкоджають водяному потоку, високу точність вимірювань і довгий термін служби. Крім того, прилад універсальний і може встановлюватися на гарячу або на холодну воду.

До недоліків електромагнітного лічильника можна віднести енергозалежність, оскільки пристрій не може функціонувати без зовнішнього джерела живлення, підвищені вимоги до приміщення і якості монтажу.

Ще один «мінус» полягає в можливості забруднення проточної частини присутніми у воді домішками.

Особливості найпоширеніших тахометричних приладів

Як показує практика, для використання в домашніх умовах найчастіше вибирають прилади тахометричного типу. Вони компактні, надійні, гранично прості в установці і експлуатації.

Вартість їх невисока, тому відслужив свій пристрій можна поміняти на нове без великої шкоди для сімейного бюджету. Розрізняють два типи тахометричних пристроїв: крильчасті і турбінні.

Відмінність полягає у формі основи конструкції, це може бути крильчатка або невелика турбінка. Турбінні прилади встановлюються на трубах діаметром від 50 і до 200 мм, крильчасті — до 40 мм.

Для водопроводів, в яких трапляються серйозні перепади напору, випускають особливі прилади обліку, які об’єднують турбінне і крильчате пристрій. Їх називають комбінованими. Крильчасті лічильники бувають двох видів:

Як вибрати лічильник для води в квартирі правильно
  • Одноструменеві. Підраховує число оборотів крильчатки, що обертається єдиним водяним потоком. Рахунковий механізм найчастіше ізолюється від води, що сприяє точності вимірювань. Конструкція приладу дає можливість установки антимагнітного захисту і монтажу модуля імпульсного виходу, що дозволяє знімати показання Дистанційно.
  • Багатоструменеві. На відміну від одноструменевих пристроїв вимірюваний потік води перед лопатями крильчатки розділяється на кілька струменів. Це знижує похибку вимірювань. Прилад простий в демонтажі і монтажі, а для повірки необхідно знімати тільки верхню частину лічильника. При необхідності можна встановити модуль імпульсного виходу.

Тахометричні лічильники для води-прості і надійні пристрої, які повсюдно використовуються в будинках для обліку водоспоживання. На корпусі обладнання обов’язково присутній кольорове маркування

Прилади обліку тахометричного типу діляться на «сухий» і «мокрий». Відмінність пристроїв полягає в розташуванні лічильного механізму.

У першому випадку він знаходиться в захищеному від води відсіку за особливою немагнітною перегородкою. «Сухий» лічильники працюють довше і видають більш точні показання, оскільки конструктивно захищені від негативного впливу присутніх у воді забруднень.

Лічильний механізм «мокрий» приладів розташовується в рідині, що істотно зменшує термін його експлуатації. При цьому вартість таких різновидів лічильників нижче.

от admin

Добавить комментарий