Як вибрати правильно клінкерну плитку

Клінкерна плитка є різновидом декоративної облицювальної кераміки. Свою назву плитка отримала від голландського слова «klinken», що в перекладі означає «звук». Це пов’язано з перевіркою готовності виробу при його простукуванні після випалу. Її отримують методом екструзії з сланцевої тугоплавкої глини шляхом спікання при високих температурах.

Технологія виготовлення і властивості клінкерної плитки

Процес виробництва клінкеру складається з продавлювання сланцевої глини в спеціальні формувальні отвори з подальшою нарізкою виробів потрібного розміру і їх випалюванням в тунельній печі при температурах від 1200ос до 1400ос. При правильно проведеному температурному режимі випалу отримують клінкер високої якості, що має наступні характеристики:

Як вибрати правильно клінкерну плиткуелементи ступенів
 1. високий ступінь міцності;
 2. однорідну структуру;
 3. вологонепроникність;
 4. стійкість до температурних перепадів;
 5. стійкість до фізичного стирання;
 6. морозостійкість і інертність до дії агресивних речовин;
 7. екологічність;
 8. зовнішню привабливість.
Як вибрати правильно клінкерну плиткуклінкерну

Завдяки таким властивостям плитку важко подряпати. Вона не розтріскується і не шарується. Натуральні кольори плитки не блякнуть з часом під впливом сонячних променів, тому її поверхню не потрібно підфарбовувати для отримання яскравості кольору. Завдяки тому, що клінкерна поверхня не схильна до вбирання вологи, така плитка ніколи не має соляних нальотів і цвілі.

Як вибрати правильно клінкерну плиткуклінкерну

Кольорова гама

клінкерна плитка внутрішня зовні приваблива не тільки за рахунок природного кольору матеріалу, але її яскравістю за рахунок додавання при виготовленні до складу глини флюсів і фарбувальних оксидів. Основними кольорами клінкерної плитки є відтінки червоно-цегляного і коричневого забарвлення. Рідше бувають вироби білого або сірого кольору. Виключно рідко зустрічається плитка чорного кольору. Основний природний відтінок клінкеру залежить від кольору використовуваної для виробництва глини і температурного режиму її випалу. При додаванні фарбувальних оксидів природні відтінки змінюються. Для отримання яскравого забарвлення плитки її також покривають різними кольорами глазурі.

Галузь застосування

Клінкер використовується для обробки самих різних поверхонь. Облицювання будівель клінкерною плиткою з давніх часів застосовувалася в Німеччині. У нашу країну цей вид фасадної обробки прийшов саме звідти. Плиткові вироби з клінкеру не тільки імітує натуральний цегла, але і надійно захищає будова від зовнішніх агресивних факторів, істотно покращуючи його зовнішній вигляд. Створення цегляного фасаду без застосування повноцінного цегли доцільно не тільки у фінансовому сенсі, але і виправдано з точки зору конструктивного рішення, тому що плитка мінімально збільшує навантаження на стіни будівлі. А якщо шукаете вогнетривку плитку для грубки купити, переходьте в магазин alfa-deluxe.com.

Стійкість клінкеру до проникнення вологи і циклічних температурних перепадів з періодами замерзання і танення, дозволяє використовувати цей матеріал:

 • для обробки виробничих приміщень,
 • басейнів і ванних кімнат;
 • тротуарних доріжок;
 • фасадів і цоколів;
 • сходів та інших поверхонь.
Як вибрати правильно клінкерну плиткувибрати

Для зовнішньої і внутрішньої обробки можна використовувати Клінкерні елементи одного виду. Однак при облицюванні фасадних поверхонь, цоколів, ступенів, підлоги та елементів внутрішнього інтер’єру є свої тонкощі, які слід враховувати при їх виборі.

Облицювання фасаду

Для облицювання фасаду можна використовувати гладку, шорстку і навіть глазуровану плитку. Популярністю користується варіант плитки»під цеглу». Її виробляють в двох стандартних розмірах: 240х71 мм і 240х65 мм.по товщині вироби можуть відрізнятися. Вона істотно впливає на рельєф оздоблювального покриття. Виграшно на фасадних стінах виглядає плитка товщиною 14-15 мм.

Для обробки великих поверхонь рекомендують використовувати матеріал в поєднанні не більше двох кольорів. Це дозволяє створити більш чіткий фасадний вигляд, що не вступає в протиріччя з квітами інших елементів будови. Вікна, покрівля, ганок і доріжки можуть мати свою колірну гамму.

Для додання облицьованої поверхні об’ємності можна використовувати також затірку швів. Залежно від відтінку затірки можна домогтися виділення плиткових елементів по периметру швів, а можна, навпаки, створити образ єдиної поверхні шляхом злиття кольорів плитки і затірки.

Як вибрати правильно клінкерну плиткувибрати

Оздоблення цоколя

Для облицювання цоколя рекомендують застосовувати Клінкерні вироби великого розміру 300х150 мм, щоб імітувати кам’яний фундамент. Розумніше вибирати плитку з гладкою поверхнею. Це полегшить видалення бруду, що виникає від бризок дощу, тому що її легко змивати з гладкої поверхні. Досить скористатися щіткою і водою зі шланга.

При виборі кольору плитки для цоколя потрібно мати на увазі, що світлі відтінки візуально роблять будівлю вище, а темні надають йому грунтовності за рахунок удаваного збільшення ширини.

Оздоблення поверхонь підлоги і сходинок

Для обробки підлоги використовуються вироби квадратної і прямокутної форми. При їх виборі потрібно враховувати дві характеристики: зносостійкість і відсутність ковзання. Вони відображені в маркуванні групи стирання і класу протиковзання.

Існує 5 класів зносостійкості. Найстійкіша до стирання є плитка п’ятого класу. Тому її використовують для покриття підлоги в приміщеннях з інтенсивною прохідністю, що буває, наприклад, в місцях громадської торгівлі.

Для облицювання ступенів і ганку потрібно набір комплектуючих елементів. Існує близько десяти видів клінкерних елементів, призначених для обробки ганку. До них відносяться:

  • елементи ступенів прямокутної форми;
  • елементи ступенів з насічками;
  • елементи ступенів з виступами;
  • елементи з фігурним кутом ступенів;
  • ступені – флорентинеры (закруглені);
  • подступеньки;
 • плінтус;
 • кутові елементи;
 • парапет;
 • цоколь.

При їх виборі також потрібно враховувати зносостійкість і ступінь ковзання плитки. Для ганку можна використовувати елементи ступенів, що відносяться до третього і четвертого класу зносостійкості.

За характером протиковзання плитка підрозділяється на класи, з маркуванням R і цифрою, що позначає область її застосування. Вона розшифровується так:

 • R9-це вироби для експлуатації в сухих приміщеннях;
 • R10 — вироби експлуатовані в місцях загального користування, з необхідністю постійного вологого прибирання;
 • R11-вироби для приміщень, періодично піддаються впливу води: підлоги в приміщеннях басейну;
 • R12-вироби для експлуатації в неопалюваних приміщеннях з негативними температурами;
 • R13-вироби для експлуатації в промислових зонах.
Як вибрати правильно клінкерну плиткувибрати

Для облицювання ступенів сходів в житлових будинках і квартирах краще використовувати клінкер, що відноситься до класу R10.

Оздоблення внутрішнього простору приміщень

Обробляти бічні поверхні всередині приміщень краще гладкою клінкерною плиткою. Вона легко піддається чищенню від забруднень і не збирає пил. Наприклад, її часто використовують для обробки кухонного фартуха. Для цих цілей зазвичай використовують гладкі вироби, покриті глазур’ю яскравих кольорів.

Для облицювання камінів і печей можна застосовувати будь-який вид клінкеру, тому що він весь стійкий до високих температур. Для кутів і виступаючих частин камінів і печей можна використовувати кутові елементи. Вони коштують недешево і не завжди є в асортименті, тому їх можна виготовити самостійно, розрізавши звичайну плитку під кутом в 45о.

Клінкерна плитка відноситься до лідерів продажів виробів кераміки для покриттів поверхонь, тому що є кращим оздоблювальним матеріалом.

Де б не використовувалася облицювання клінкерною плиткою, таке покриття поверхонь забезпечує їх довговічність без необхідності ремонту.

https://alfa-deluxe.com/

Оставьте комментарий