Як вибрати смачний чай

Вибрати смачний і насичений чай на прилавках магазинів часом викликає певні труднощі. Чорний, зелений, трав’яний, каркаде, з фруктами і добавками – чай є на будь-який смак. Щоб визначити який з них краще, рекомендуємо спиратися на наступні критерії:

1. Колір чаю

Якщо ви вибираєте чорний чай, то віддавайте перевагу тому, у якого листочки майже чорні. Коричневий колір-ознака чаю середньої якості, а ось сірий колір неприпустимий в принципі – такий чай ми не рекомендуємо брати.

Як вибрати смачний чайсмачний

Набагато складніше все з зеленими чаями: колір листочків буває практично всіх відтінків зеленого. Але відрізнити хороший продукт від неякісного досить легко. Якщо листя придбали коричневий колір, то швидше за все порушені умови зберігання або чай Старий. Ознака хорошого напою-однорідність кольору всіх листочків. Не варто лякатися, якщо все ж в заварці трапляються різні кольори – блідіше і темніше – швидше за все перед вами суміш різних врожаїв. Намагайтеся вибирати чай одного року збору. ДО РЕЧІ, вибрати смачний чай можна в цьому каталозі tea.ua/catalog/chay.

2. Однорідність сировини

Як і для будь-якого продукту, для чаю існують міжнародні стандарти. За ним хороший чай відрізняють чаїнки однієї величини, не повинно бути пилу і дрібних чаїнок.

Поділяють три основних види чаїв:

Як вибрати смачний чайвибрати
  • розсипчасті або, як ми звикли, байхові. Такий чай розфасовують в паперову, металеву або скляну тари.
  • пресований. Чаїнки піддаються сильному тиску і спресовуються в брикети. Форма буває найрізноманітнішою: куля, диск, циліндр. Маса таких чайних брикетів від двох грамів до 2,5 кілограмів.
  • екстраговані чаї. На російському ринку зустрічаються не так часто, як перші два варіанти. Це порошок або гранули, які синтезовані хімічним шляхом.
Як вибрати смачний чайнапій стає

3. Скрученість чаїнок

Подивіться на суху чаїнку. Якщо вона скручена дуже сильно, то ферментація була більш якісною. Довгі тонкі завитки характерні для крупнолистового чаю.

Як вибрати смачний чайвибрати

А ось у зеленого чаю ступінь закрученості розповість вам про міцність майбутнього напою. Чим сильніше, тим він міцніше! Якщо ж листочок не сильно закручений, то чай буде м’яким і ароматним.

Як вибрати смачний чайнапій стає

Скрученість не просто зовнішній атрибут будь-якого чаю. В першу чергу це спосіб збільшити термін зберігання і зберегти всі корисні властивості і якості.

Як вибрати смачний чайтрав яний

4. Запах чаю

Якісний чай повинен завжди приємно пахнути. Кожна різновид має свій характерний запах: чорний-смолисто-квітковий або солодкий, зелений – гіркий або трав’яний.

Як вибрати смачний чайтрав яний

Якщо чай пахне гаром, металом або чимось стороннім, то це говорить про неправильність зберігання або поганому сировину. Краще вибрати інший напій.

5. Сухість чаю

3-6% вологість-це ідеальні параметри для якісного чаю. Чим більше вологи, тим гірше: при 20% чаїнки починають пліснявіти, а напій стає отруйним.

Погано, коли чай пересушений. Листочки стають занадто ламкими і легко перетворюються в пил. А якщо ви віддаєте перевагу каві, вибрати його можна за цим посиланням tea.ua/catalog/kofe.

Як вибрати смачний чайсмачний

6. Свіжість

Один з найважливіших критеріїв-Свіжість Чаю.

Найдорожчий напій отримують з 1-2-місячних листочків. А ось якщо листю вже 3-5 місяців ціна впаде майже в три рази, але різниці в смаку ви навіть не відчуєте. Від шести місяців до року чай сильно втрачає в своїх смакових якостях. Після року зберігання через розщеплення таніну напій стає терпким і гіркуватим.

Крім цього, завжди звертайте увагу на відсутність сторонніх включень, маркування і країну походження чаю.

Оставьте комментарий