Як знайти роботу для підлітка

Починати кар'єру в ранньому віці прийнято в багатьох країнах. Успішні бізнесмени стартували на своєму шляху з рознощиків газет і продавців. Багато багатих сімей віддають синів і дочок підлітків на підробіток в мережеві кафе. Так роблять не всі, але така практика існує.

У нашій країні дещо інша ситуація. Підлітки йдуть шукати підробіток, щоб оплатити навчання, мати кишенькові гроші і не залежати від батьків. Не всі сім'ї можуть дозволити давати достатньо грошей своїм дітям для розваг.

Рання кар'єра робить підлітків більш відповідальними, серйозними. З молодих років з'являється можливість знайти свій шлях і мета в житті. Крім того, це дорога до фінансової незалежності.

Як знайти роботу для підлітка

Благо, зараз існує достатньо можливостей для роботи в юному віці. Один тільки Інтернет може надати більше сотні варіантів для постійної або тимчасової діяльності.

Як знайти роботу для підлітка

У статті ми розповімо, куди можна піти працювати молодим хлопцям і дівчатам. Обговоримо, як знайти підлітку роботу без зайвих труднощів. Розглянемо які підводні камені варто уникати при пошуку роботи молодим людям. Зараз багато підлітків задаються питанням як знайти роботу в 16, пропонуємо почитати статтю https://nachasi.com/society/2021/09/02/vik-16-rokiv-chas-zaroblyaty-groshi/, тут ви можливо знайдете цікаві ідеї для себе або друзів.

Почніть з вивчення законодавства

У нашій країні чітко прописані умови прийому підлітків на роботу. Починаючи з 14 років, якщо є письмова згода батьків, можна йти влаштовуватися. Щоб не втрачати час, відразу напишемо список, куди не приймуть однозначно.

На роботу не візьмуть, якщо:

 • передбачена важка фізична праця (краще не відправляйте дитину на будівництво);
 • необхідно взаємодіяти з технічно складним обладнанням (наприклад, на АЕС);
 • потрібно працювати вночі (це категорично заборонено);
 • гральний бізнес (казино, бари, нічні клуби);
 • умови вахтової роботи (на північ точно не пошлють).

Де можна підробити після навчання

Визначилися з законом, тепер спробуємо розібратися, куди можна піти влаштовуватися. Враховуючи, що школярі та студенти навчаються з вересня по травень, залишається тільки робота в літній період і на канікули.

Найпоширеніші вакансії:

 • розклеювач оголошень;
 • кур'єр;
 • Анімація для дітей;
 • фасовка товарів в магазині або складі;
 • вигул собак, Допомога по дому.

Ці заняття не сильно складні і витратні під силу, до того ж дозволяють непогано заробити. Ми запитали у кількох підлітків, ким найбільше любить підробляти молодь.

В основному, це робота кур'єром і промоутером. Займає не так багато часу, вона рухлива, можна переміщатися по місту. Її основний плюс у вільному графіку. Кур'єром можна заробити до 15 тисяч рублів на місяць. Це непоганий заробіток для підлітка 15 років.

Все сказане відноситься до неповного робочого дня. Якщо у молодої людини є досить вільного часу, можна звернути увагу на повний тиждень. Бажано шукати роботу в приміщенні, щоб не проводити багато часу на вулиці.

Такі вакансії можна шукати на сайтах з підбору персоналу або на найбільших порталах, типу hh.ru. Нижче ми поговоримо про те, які нюанси можуть очікувати підлітка в цьому випадку.

Дуже часто на літній період школи пропонують підробіток для учнів. Варто дізнатися про це у своїх вчителів або директора. Така робота не дуже добре оплачується, проте більш-менш безпечна з точки зору обману.

Можна пошукати в газетах або сходити в центр зайнятості. Це варто зробити під наглядом і в супроводі дорослого. Підкреслимо, занадто часті випадки шахрайства з працею неповнолітніх.

Давайте більш детально розглянемо одну вакансію. Розклеювач оголошень. Звичайна і не дуже важка робота. У кожному місті є фірми або приватні особи, які дають оголошення. Для їх розклеювання залучають молодь.

Плюси такої роботи:

Як знайти роботу для підлітка
 • ви знаходитесь на свіжому повітрі;
 • отримуєте погодинну оплату;
 • маєте гнучкий графік;
 • є можливість заробити більше, якщо виконувати понад норму.
Як знайти роботу для підлітка

Варто бути обережним при роботі в незнайомих місцях. Багато людей не дуже добре ставляться до оголошень в під'їздах і людних місцях. Бажано перед виконанням роботи обговорювати з роботодавцем всі місця розклеювання.

Остерігайтеся шахраїв

Нас часто запитують: «Чи можна нарватися на шахраїв підлітку»? Це зробити дуже легко. За спостереженнями нашої команди, кожне п'яте оголошення містить недостовірну або шахрайську інформацію. Кожна п'ятнадцята вакансія відвертий обман.

Підліток, який не має досвіду спілкування з роботодавцем, може легко не помітити підступ. У кращому випадку йому не заплатять і втратить свій час. У гіршому, можуть обдурити на гроші. Як це відбувається?

Як знайти роботу для підлітка

Зазвичай шахраї вимагають прийти і попрацювати тестовий період, подивитися на здібності, а потім оплатити. Така схема можлива тільки за офіційним договором працевлаштування. У ньому чітко прописуються всі етапи і взаєморозрахунки. Однак, краще не погоджуватися на такі умови.

Як знайти роботу для підлітка

Є ще один поширений метод. Пройдисвіти просять попередню оплату. Це може бути оплата будь-якої мита, за складання резюме, перевірку знань або за послуги.

Рекомендуємо запам'ятати правило: справжній роботодавець не просить оплатити нічого при вступі на посаду. Це стосується підлітків і дорослих людей!

Затребувані вакансії для підлітків

Давайте ще раз пройдемося по основних варіантах роботи для молодих людей. Ми розглянули приклад розклейщика оголошень. Але це далеко не єдина робота. Якщо умови вам підходять, можна сміливо йти працювати:

листоношею (проста і цікава робота).

Листоноша з ранку отримує на руки сумку з газетами і листівками. За списком адрес в певному районі йому необхідно розкласти їх в ящики. За часом займає дві-три години. Оплата в кінці дня або раз на тиждень. Заняття забавне і цікаве.

продавець канцтоварів;

Робота добре допомагає розвинути комунікабельність. В обов'язки входить продаж газет, друкованих матеріалів, журналів. Оплата один або два рази на місяць. Можлива як повна, так і часткова зайнятість. Ця робота більше схожа на повноцінну діяльність.

Допомога по дому, вигул собак;

Робота відповідальна, але іноді Весела. Часто, літні пари або самотні люди потребують прибирання будинку, вигулі домашніх тварин. За це вони готові платити гроші. Оплата може бути різна, від невеликих чайових до солідної для підлітка суми. Мінусами можна вважати своєрідний характер деяких господарів і їх вихованців.

Прибирання території вимагає витрат фізичних сил. Підійде хлопчикам-підліткам. Взимку це прибирання снігу, влітку і восени необхідно стригти траву або підмітати листя.

робота в Інтернеті (ціле море для діяльності).

Мабуть, ми б включили в цю роботу майже всі вакансії, адже працювати в інтернеті можна по-різному. Але, щоб звузити напрямок, пропонуємо зупинитися на соціальних мережах.

Зараз дуже популярним стало вести групи Вконтакте і акаунти Instagram. Деякі адміністратори, щоб спростити собі роботу, можуть запропонувати підлітку підробіток.

Вона полягає в постингу тексту і фотографій. Молода людина отримує матеріал, йому залишається тільки розмістити пост в зазначений час. Соцмережі підтримують Відкладений постинг, тому можна заздалегідь прикріпити інформацію на кілька днів вперед і вказати час публікацій. Оплата за цю роботу не надто велика. Але і часу на це заняття потрібно близько години.

Ми описали основні моменти, як знайти роботу для підлітка. Це невелика частина інформації, але вона повинна допомогти вам визначитися. Знаючи свої права і обов'язки молодим людям стане легше почати кар'єрний шлях вже сьогодні. Наша команда бажає вам удачі.

Будьте пильні, дотримуйтесь карантин, Зберігайте дистанцію, використовуйте респіратори. Зі свого боку ми готові допомагати вам своїми ресурсами та юридичними консультаціями абсолютно безкоштовно.

Оставьте комментарий