Ламелі для ліжка: що це таке і які краще

Рішення використовувати ламелі для ліжка-це дійсно прорив в меблевих технологіях. Колись дно ліжка було суцільним, становило єдиний моноліт з її підставою. Потім дно стало окремим елементом конструкції. Найчастіше це були дошки, а в теплому кліматі-переплетені ліани і смужки тканини.

Гнучке дно допомагало розподіляти вагу тіла біомеханічно правильно: давало можливість лягти так, щоб суглоби і м’язи максимально фізіологічно розслабилися. На жаль, тканина, гілки, ліани, канати з часом розтягувалися, рвалися, і спати знову ставало незручно. Пошуки рішень призвели до появи на початку 19 століття пружинного дна. І все ж це було не те… Тому, якщо ви бажаете ламели купить, переходьте в магазин artkone.com.ua.

Трохи історії та біомеханіки

Розробка та вдосконалення матеріалів і технологій, розвиток біомеханіки призвели до створення ортопедичних матраців, які вимагали не менше ортопедичної основи для них. Суцільне дно не підходило: не гнучке, не вентильоване, занадто тверде, воно обмежувало здатність нових матраців підлаштовуватися під вагу тіла людини. Ідея використання ламелей для ліжка з шпону була підглянута у німецького виробника FROLI: на цій сімейній фабриці робили амортизуюче ліжкове дно з пластикових рейок.

Що таке ламелі для ліжка з точки зору біомеханіки? Це конструкція з гнучких, але міцних дерев’яних рейок, кожна з яких незалежно від інших реагує на вагу тіла сплячого. Там, де тиск сильніше, ламель пружно згинається, пружинить і не дає масивної частини тіла провалитися. Там, де маса тіла і тиск на рейку невисокі, вона м’яко підтримує тіло. В результаті хребет «спить» відповідно до його фізіологічними вигинами, частини тулуба в будь-якому положенні не провисають і не випирають вгору. Суглоби розслаблені, м’язи не напружені, тіло відпочиває.

Виробництво, матеріали та суворі стандарти

Рейки для основи ліжка повинні бути міцними, амортизуючими, легкими, функціональними. З чого ж роблять ламелі для ліжка, щоб вони відповідали цим основним вимогам?

Найпоширеніший матеріал — гнутоклеєний шпон з берези, хоча іноді використовують бук. Волокна деревини для шпону не повинні розшаровуватися, в заготовках перед формуванням них не повинно бути сучків або дефектів, які можуть вплинути на якість і міцність склеювання пластин.

Цілісна деревина теж може використовуватися, але це істотно підвищить вартість готових виробів, ускладнить виробництво, рейки будуть важкими, втратять гнучкість, з ними важче будуть дотримати вимоги технічних умов 55 1900-200-00253706-2015 «еластичні елементи деталей ліжка». А вони досить суворі, регламентують не тільки розміри ламелі-ширину , товщину, але і радіус вигину, міцність і переносимість навантажень.

Розміри ламелей для ліжка

  • Широкі «прогалини» між ламелями погіршують розподіл маси тіла, спати стає незручно. Оптимальним вважається відстань між ламелями приблизно ½ від їх ширини (3–3,5 см для стандартних).
  • На підставу ліжка довжиною 200 см краще використовувати мінімум 20 ламелей.
  • Рейкове дно ліжка може бути з регульованою жорсткістю. На декількох ламелях в місцях найбільших навантажень встановлюються насадки, які можна пересувати по рейці і регулювати, наскільки сильно ламель буде прогинатися. Зазвичай насадки жорсткості зрушують під попереком: так вони менше прогинаються навіть під важким людиною.
  • Чим вже кожна рейка, тим краще амортизація і комфортніше сон.
  • Широкі ламелі виробник може укласти вільно (безкаркасні), на тканинних смужках або вставити в спеціальні тримачі з поліпропілену, каучуку, металу (каркасні ламелі). Підходять для матраців безпружинних і » Боннель»;
  • Для запобігання зсуву вузькі ламелі шириною 3–4 см закріплюються в пластикових або металевих каркасах, які потім фіксуються на підставі ліжка. Підходять для всіх конструктивних типів матраців, в тому числі з незалежними пружинами і мультипакетом.

Что такое ламели и какие виды бывают.

Ламели и матрас. Какое основание подойдет для вашего матраса.