Результативність комерційної діяльності великою мірою залежить від того, як правильно підібрано приміщення для офісу, магазину, складу або інших потреб компанії. Тому немає нічого вражаючого в тому, що вибору нерухомості для подальшої покупки або оренди приділяють так багато часу. Розглянемо основні критерії, які беруться до уваги при відповіді на питання, Як підібрати Комерційне приміщення щоб займатися власним бізнесом.

На що звертати увагу при виборі комерційної нерухомості

Ознака №1. Місце розташування

Базовий параметр, конкретно діючий на значну частину показників фінансово-господарської діяльності компанії. Необхідно пам’ятати, що від розташування приміщення залежить і вартість оренди об’єкта. Але економічна ознака розглядається нижче.

На що звертати увагу при виборі комерційної нерухомості

Тут же відзначаємо ряд основних моментів. Район розміщення визначає привабливість приміщення як для потенційних співробітників, так само і для клієнтів. Він у великій мірі створює статус компанії. Під час вибору місця обов’язково береться до уваги особливість роботи фірми, так як для складу та магазину привабливими стають різні райони міста чи іншого пункту проживання.

Ознака №2. Сфера послуг

По суті, виступає продовженням попереднього критерію, проте в силу важливості винесений в окремий пункт. Для різних видів діяльності під сферою послуг розглядаються різні інфраструктурні показники. Припустимо, для магазину особливо серйозну грає роль трафік споживачів і наявність парковки або стоянки.

Для складу важливі комфортні шляхи під’їзду, а ще присутність або можливість влаштування великих розвантажувально-навантажувальних зон. Офісу потрібні точки громадського харчування, парковки та інформаційні комунікації. Будь-якому комерційному приміщенню потрібні підключені інженерні мережі.

На що звертати увагу при виборі комерційної нерухомості

Ознака №3. Площа і укомплектованість

Найбільш очевидні принципи вибору. Приміщення повинно бути просторим, а ще оснащеним щоб займатися власним бізнесом. Невиконання другої умови обертається необхідністю зайвих витрат, іноді – дуже значних.

Окремої згадки заслуговує можливість перепроектування. В даному плані необхідно виділити швидко збільшується популярність офісів гнучкого формату. Такі ж приміщення дають можливість перепрофілювання або зміни розташування місць для роботи.

На що звертати увагу при виборі комерційної нерухомості

Ознака №4. Власник здає в оренду і документи на об’єкт

Стабільне і довготривале розташування на новому об’єкті можливо при виконанні декількох умов. Перше – надійність господаря. Тому в першу чергу аналізується репутація власника здає в оренду.

Другий умова – повний комплект правовстановлюючих документів, причому як на саму будівлю, так і на ділянку землі, на якій воно побудовано. Перевіряється відсутність обтяжень, застав, розпочатої процедури банкрутства. Окремо вивчаються розгляди в суді, в яких брав участь господар комерційного приміщення.

Ознака №5. Орендний договір або купівлі-продажу

Правова експертиза договору – обов’язковий етап вибору комерційного приміщення і для оренди, і для придбання. Видалення допустимих розбіжностей на підготовчому кроці – простий і прекрасний спосіб уникнути набагато особливих проблем в ході подальшого партнерства.

При цьому зовсім необов’язково, що власник здає в оренду прагне включати в договір заздалегідь ущемляють орендаря пункти. Дуже часто застосовується стандартна форма договору, яку просто потрібно злегка зробити коригування, що не викличе ніяких питань з боку господаря.

На що звертати увагу при виборі комерційної нерухомості

Ознака № 6. Сусід

На даний момент часто уваги не звертають. У той же час, він серйозно впливає як на успішність бізнесу, так і привабливість об’єкта для можливих клієнтів. Дуже ретельно вивчаються приміщення нежитлового фонду, розміщені на перших поверхах висотних будинків. Наявність хоча б одного «проблемний» мешканця дуже часто стає головним болем для орендаря.

На що звертати увагу при виборі комерційної нерухомості

Ознака № 7. Вартість

Економічна ознака все також залишається критично важливою і часто застосовується в якості останнього аргументу під час прийняття рішення про інвестиції. Переважна частина підприємців дотримується нескладного правила. Інвестувати в оренду потрібно виключно в разі, якщо вкладення швидко і з гарантією окупляться. Подібний підхід можна віднести до спірних, але не прийняти його ефективності не можна.

Висновок

Грамотне прийняте рішення щодо вибору комерційного приміщення грунтується на комплексному вивченні зазначених параметрів. Неувага хоча б до одного з них обертається великими проблемами бізнесу. Найпримітивніший спосіб не прогадати – звернення до фахівців, точно знають ринок нежитлової нерухомості і мають достатній досвід хорошого вирішення таких завдань.