Що таке NVR відеореєстратор

Облаштування ефективної системи спостереження не обходиться без покупки відеореєстратора. DVR і NVR відповідають за процеси обробки і збереження даних з камер спостереження. Обидва пристрої виконують одні й ті ж функції, але при цьому призначені для роботи з різними типами відеокамер. Будь-якому, хто задумав обзавестися відеоспостереженням, варто знати різницю між ними. Розглянемо відмінні якості кожного з пристроїв, а також їх переваги і недоліки. Інформація допоможе в майбутньому правильно вибрати тип відеореєстратора для установки спостереження. А якщо вас цiкавить відеоспостереження, переходбте на сайт intervision.ua.

Що таке DVR і NVR і їх призначення

DVR — це більш традиційний пристрій для системи спостереження. Digital Video Recorder цифровий відеореєстратор. На основі нього будуються багато мереж спостереження з аналогових девайсів.

NVR є пристроєм нового покоління для реєстрації відеопотоку. Це Network Video Recorder або простіше — мережевий відеореєстратор.

Тобто їх спільним завданням є запис відеоданих на носій інформації. У чому ж тоді відмінність між ними? Зрозуміти це можна, якщо поглянути, як відбувається процес відеозапису в кожному з типів.

У разі DVR відеосигнал з камер передається на реєстратор в аналоговому вигляді, де він оцифровується, кодується і записується на жорсткий диск. Якщо взяти систему на основі NVR, то тут з першими двома процесами справляються самі IP-камери. NVR-пристрій же відповідає тільки за збереження даних на диску або віддаленому сервері, і за віддалений доступ до них.

Виходить, що кожен з названих вище відеореєстраторів приймає сигнали тільки з відповідного типу відеокамер. У першому випадку це традиційні аналогові камери, у другому-мережеві IP-камери. В основному системи спостереження на основі DVR — проводовий. А в NVR використовуються як дротові, так і бездротові підключення.

Особливості систем з DVR

Якщо говорити про якість зображення, то Аналоговий тип передачі даних сьогодні ні в чому не поступаються цифровому. Сучасні відеореєстратори і аналогові AHD-камери захоплюють відео високої якості практично при будь-яких умовах освітлення. При цьому варто сказати, що охоронне відеоспостереження на основі DVR часто обходиться користувачам дешевше, ніж вибір на користь цифрового аналога. Більш прийнятна ціна-це одна з переваг цієї системи. Але чи отримує користувач якісь обмеження взамін на зниження вартості обладнання? Щоб розібратися в цьому, необхідно розглянути, з яких компонентів будується система спостереження з DVR-реєстратором.

Найголовніше, що потрібно знати — тут використовуються аналогові відеокамери. Частина коштів економиться при виборі реєстратора саме за рахунок обладнання. Оцифровка сигналу відбувається самостійно, тому в камерах відповідний блок відсутній, що робить їх дешевше. Після підключення всіх пристроїв користувач отримує закриту телевізійну систему закритого контуру (CCTV), до якої не вийде просто так підключити додаткове обладнання. DVR-реєстратори мають обмежену кількість портів для під’єднання пристрій (4, 8, 16).

Для зв’язки обладнання використовується коаксіальний кабель, який якісно виконує основне завдання-передачу відеосигналу, але накладає на систему деякі обмеження.

Один коаксіальний кабель не можна використовувати для трансляції відео та електроживлення камери, на відміну від Ethernet-кабелю.

Как выбрать видеорегистратор для системы видеонаблюдения

Користувачеві необхідно додатково забезпечити харчування для обладнання, включаючи DVR і камери. Також варто враховувати, що коаксіал більш жорсткий і масивний, що робить роботу по його прокладці більш складною. З іншого боку, кабель даного типу є досить надійним. У разі заміни обладнання для відеоспостереження на більш нове можна використовувати вже готові Кабельні стяжки.

Також від довжини проводу залежить якість переданого сигналу. У CCTV-системах кожна відеокамера повинна безпосередньо підключатися до DVR. Зазвичай вибір пристроїв досить обмежений. Користувач не може одночасно використовувати дротові і бездротові девайси, як у випадку NVR. Всі обмеження і відсутність деяких корисних функцій робить DVR-системи дешевше в порівнянні з аналогом.

Особливості систем з NVR

Обладнання NVR є більш багатим функціонально і практичним з точки зору налаштування і експлуатації, ніж DVR. Відеореєстратор NVR підключається до локальної комп’ютерної мережі, через яку він отримує доступ до камер спостереження. Тут використовуються IP-камери, які самостійно обробляють дані( оцифровка і кодування), а після цього передають на записуючий пристрій.

 

Що таке NVR відеореєстратор

Вебинар: Видеорегистратор «Линия NVR»

В системі з мережевих камер по одному кабелю може одночасно передаватися і відео, і аудіодані. Більш того, цифрове обладнання нового покоління здатне не тільки захоплювати зображення, але і аналізувати його в реальному часі. Сюди можна віднести функції виявлення руху або розпізнавання об’єктів.

Що таке NVR відеореєстратор

 

Що таке NVR відеореєстратор

У NVR-системах принцип підключення девайсів до пристрою реєстрації відрізняється. IP-камери використовують для передачі даних стандартний Ethernet-кабель. Фахівці вважають «виту пару» більш раціональним вибором, ніж коаксіал. Найбільш значущою перевагою Ethernet-кабелю є наявність технології Power over Ethernet (PoE), яка спрощує процес підключення девайсів до загального потоку.

З PoE один кабель можна використовувати і для передачі даних, і для електроживлення відеокамери, завдяки чому загальна кількість проводів зменшується.

Сам по собі мережевий кабель більш легкий і гнучкий, ніж коаксіальний, що значно спрощує монтажні роботи. Коштує він також дешевше.

Що таке NVR відеореєстратор

NVR-відеореєстратор може приймати і відео, і аудіо через один Ethernet-кабель. Більш того, передача даних з камери на відеореєстратор не має на увазі наявності проводового з’єднання безпосередньо між ними-пристрої повинні бути просто підключені до однієї локальної комп’ютерної мережі (провідний або Wi-Fi). Обмежень як таких на максимальну відстань між камерою і NVR немає, адже будь-який мережевий світч або роутер є свого роду ретранслятором сигналу. Довжина кабелю при цьому обмежується 100 метрами.

Відмінності між DVR і NVR

Ми зібрали основні переваги і недоліки кожної системи, щоб наочно показати різницю між ними. Яка з них краще, вирішувати вам.

Digital Video Recorder

 • Аналогова камера
 • Коаксіальний кабель
 • Міцніше ніж аналоги
 • Жорсткий, складний в монтажі
 • Дорогою
 • Нижче за вартістю за рахунок відсутності додатково блоку
 • Має обмежену кількість портів (4, 8, 16)
 • Не має бездротового підключення

Network Video Recorder

 • Цифрові IP-камери
 • Ethernet-кабель
 • Живлення та отримання сигналу по одному кабелю
 • Зручний в монтажі
 • Нижче по вартості
 • Розширений функціонал з можливістю online аналізу
 • Не має обмеження за кількістю об’єктів
 • Має бездротове підключення по Wi-Fi

Вибір відеореєстратора для системи спостереження

Пристрої обох типів додаються для виконання одного завдання-запису відео на носій.При цьому системи на основі NVR надають користувачам більше можливостей. Так, Сучасні AHD-камери укупі з DVR здатні надати ту ж якість зображення, що і цифрові пристрої. Але частина додаткових функцій, наприклад, розпізнавання осіб або виявлення руху, передача аудіо, зустрічаються тільки в більшості моделей цифрових пристроїв.

Можна також сказати, що NVR-системи більш легкі в установці і легше піддаються масштабуванню, вони підходять тим, хто вважає за краще користуватися найбільш сучасними технологіями. При цьому вони, як правило, обходяться користувачам дорожче, ніж відеоспостереження на основі DVR. Багато хто вибирає саме аналогове обладнання і цифровий відеореєстратор, щоб заощадити. Такий підхід є більш вигідним, так як, незважаючи на відсутність частини функцій CCTV-системи є досить практичними і надійними.

Оставьте комментарий