Яндекс.Метрика Сьогодні все більше людей працюють вдома за комп'ютером | Клуб ремонта

Для багатьох одним з позитивних моментів закриття офісу став перехід на віддалену роботу: можливість уникнути утомливих поїздок на роботу, покупок їжі в супермаркеті і владного начальника, дихаючого вам в потилицю.

Сьогодні все більше людей працюють вдома за комп'ютером

Але оскільки криза Covid триває, і все більше роботодавців відкладають або скасовують плани щодо повернення в офіс, деякі керівники встановлюють все більш високий рівень спостереження в спробі відтворити контроль офісу в домашніх умовах.

"Це дійсно посилилося", — говорить доктор Клаудія Пальярі, дослідник цифрового здоров'я та суспільства в Единбурзькому університеті. "Люди працюють вдома, і багато організацій починають стежити за тим, що вони роблять".

Сьогодні все більше людей працюють вдома за комп'ютером

Таке спостереження здійснюється в різних формах. "Деякі з них прості, як "реєстрація", — каже Пальярі, — штамп в табелі обліку робочого часу в цифровому сенсі. Можливо, вам доводиться виконувати свою роботу через хмару, і вона, наприклад, знає, коли ви увійшли в систему". Такі інструменти, як Slack і Microsoft Teams, повідомляють, коли співробітник "активний" , і нездатність Відкрити додатки першим ділом вранці часто сприймається менеджерами як запізнення на роботу. Сьогодні багато хто працює вдома, і тепер осягають комп'ютер, тому якщо вам потрібна комп'ютерна допомога, звертайтеся до професіоналів.

Робота з дому була мрією, але чи перетворюється вона на кошмар?

Інші працівники повідомляють про більш інтенсивний контроль. Одна співробітниця відділу комунікацій, яка попросила не називати її імені, розповіла, що її роботодавець недавно почав вимагати, щоб всі співробітники щоранку брали участь у відеоконференції з включеними веб-камерами. Співробітникам сказали, що цей крок покликаний скоротити кількість нарад, але багато хто вважає, що його справжня мета-змусити їх весь день сидіти за своїми робочими столами.

Девід Хайнемайер Ханссон, співзасновник стартапу Basecamp, який надає компаніям програмну платформу для координації роботи віддалених співробітників, говорить, що йому регулярно доводиться відхиляти запити потенційних клієнтів про нові методи стеження за співробітниками.

Сьогодні все більше людей працюють вдома за комп'ютером

"Попит гнітюче великий, і в основному він походить від компаній-динозаврів, яких Ковід змусив перейти на віддалену роботу", — говорить він. Вони думають, що повинні повторити — або навіть збільшити-те, що вони роблять в офісі".

  На що звертати увагу при виборі комерційної нерухомості

"Ми пішли настільки далеко, що заявили, що наш API [інтерфейс, що дозволяє іншим розробникам створювати Доповнення до Basecamp] не може бути використаний для будь-якої форми спостереження за співробітниками".

Сілкі Карло, директор благодійної організації по боротьбі зі стеженням Big Brother Watch, каже, що ця тенденція є природним розвитком стеження на робочому місці. "Зараз ця тенденція переходить у Домашнє спостереження, набуває нової форми і викликає більше занепокоєння, тому що деякі роботодавці не розуміють, що так, деякі співробітники працюють вдома, але будинок як і раніше залишається приватним простором", — сказала вона.

Сьогодні все більше людей працюють вдома за комп'ютером

"Для почуття автономії та гідності людей, а також для їх психічного здоров'я важливо, щоб будинок залишався приватним простором, і ми не пішли по шляху цього дійсно інвазивного постійного спостереження за будинками людей".

Деякі роботодавці стверджують, що контроль, який вони нав'язують співробітникам, необхідний для нагляду або дотримання норм.

Але багато роботодавців просто прагнуть до "оптимізації робочої сили", що, як попереджає Пальярі, може мати зворотний ефект. "Насправді немає ніяких доказів того, що працівники працюють більш продуктивно, коли за ними ведеться спостереження", — говорить вона. "Але ми знаємо, що відчуття, що ви перебуваєте в паноптиконі, може пригнічувати вас і робити менш продуктивними".

Сьогодні все більше людей працюють вдома за комп'ютером

На початку цього року консалтингова компанія PwC потрапила під вогонь за розробку інструменту розпізнавання осіб, який фіксує, коли співробітники знаходяться далеко від екранів своїх комп'ютерів, працюючи вдома.

Згідно із заявою PwC, цей засіб покликаний допомогти фінансовим установам виконати свої зобов'язання щодо дотримання нормативних вимог, оскільки на торгових майданчиках за працівниками зазвичай стежать в цілях безпеки.

Для цього посилення контролю є доказом того, що працівники потребують правового захисту від бажання отримати все більше даних. "Наслідки будуть жахливими", — каже вона. "Це не згода, якщо ви не можете вибрати".

от admin

Добавить комментарий