Однорівневі стелі з гіпсокартону дають можливість зробити реальністю будь-який найоригінальніший задум дизайнера. А також гіпсокартон відрізняється надійністю і доступною ціною. А отримати з нього можна одно-або дворівневу. Можливі і більш важкі конструкції, проте там не вдаючись до виклику фахівців вже не обійтися. Для того ж, щоб розібратися, як зробити сучасну гіпсокартонну стелю і не напортачити, досить ознайомитися з параметрами матеріалу і послідовністю проведених робіт, розкритих нижче.

Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)Безпека та екологія матеріалу

Оскільки до складу звичайного гкл входять всього лише два компоненти( гіпс і картон), то ніякої небезпеки для здоров’я сучасний матеріал представляти не може. Але безчесний виробник цілком може застосовувати в процесі виготовлення мінеральний матеріал з екологічно неблагополучних районів. Тому під час покупки варто обов’язково перевіряти сертифікати якості та відповідність ГОСТам.

В яких варіантах шкідливість гіпсокартону дійсно має місце? Аналогічні ситуації з’являються коли:

Безпека та екологія матеріалу
 1. Виробник застосовує добавки, які містять фенол або водний розчин формаліну. Подібне можна зустріти у матеріалів азіатського виробництва.
 2. Не дотримані запобіжні заходи при нарізуванні і обробці крайок. Такі роботи завжди супроводжуються дуже високим пиловиділенням, тому найкраще їх проводити в респіраторі.
 3. Приміщення з високою вологою, отвори для вікон і укоси декорують звичайним гкл щоб заощадити. Матеріал не тільки руйнуватися, але і допомагає появі і розвитку пліснявого грибка, небезпечного для людського здоров’я.
 4. Застосовують невідповідну шпаклівку для забивання швів.

Видно, що при дотриманні простих правил гкл вважається абсолютно безпечним оздоблювальним варіантом, як для людини, так само і для зовнішнього середовища. Головне — не економити на якості і дотримуватися технологію обробки і установки плит.

Гіпсокартон-склад і характеристики

Дуже популярні розміри

 • 2500times; 1200 мм — звичайний
 • 3000times; 1200 мм — лонг
 • 1500times; 600 мм-малоформатний

Дуже популярна товщина

 • 9,5 мм — для вигнутих конструкцій
 • 12,5 мм — звичайний
 • 15 мм — стронг

Типи гіпсокартону

 • звичайний ( ГКЛ) — світло-сірого кольору
 • вологостійкий ( ГКЛВ) — сіро-зелений
 • вогнезахисний ( ГКЛВ) — сіро-рожевого кольору

Головні типи кромок.

 • ПЛУК-Knauf
 • PRO — Gyproc

Плюси і мінуси застосування гіпсокартону

Розглянемо важливі переваги і недоліки застосування стель з гіпсокартону.

Перевага:

 • Популярність матеріалу — до плюсів можна віднести Популярність гіпсокартону. ГКЛ не важко знайти в необхідній кількості, також значна кількість фахівців має навички роботи з таким матеріалом.
 • Можливість проведення робіт власними руками-працювати з гіпсокартоном дуже просто самостійно. Розкрій листів проводиться традиційним ножем. Наприклад, натяжна стеля зробити без великого досвіду буде не легко.
 • Екологічність-гіпсокартон складається з гіпсового сердечника і пресованого картону. Ці компоненти не роблять негативного впливу на організм людини.
 • Можливість робити криволінійні форми-матеріал добре годиться для виробництва складних різнорівневих навісних стель. ГКЛ дозволять створювати вигини, що ні в якому разі не робіть за допомогою інших матеріалів листового типу (ОСБ, фанера та ін.)
 • Відносна надійність-назвати покриття з гіпсокартону міцним не можна, проте на відміну з натяжними стелями матеріал володіє більшою стійкістю до впливів механіки.
 • Висока можливість ремонту-залатати дірки в гіпсокартону під силу навіть без залучення майстра.
 • Стійкість до вогню-матеріал і всі каркасні елементи відносяться до матеріалів які не горять.
 • Прихований монтаж комунікацій-матеріал ховає комунікації. Правда проводка встановлюється потайним способом, тому в подальшому отримати до неї доступ буде важче.

Недостатки:

 • Погана стійкість до механічних ударних навантажень-гіпсокартон на поверхні стелі можна не докладаючи великих зусиль пробити при перестановці меблів або прибирання.
 • При виконанні важких конструкцій потрібен креслення з нанесенням правильних розмірів. На створення окремих елементів може піти деякий час, тому зробити за один день подібну конструкцію не вийде. Справа може ускладнити розмітка, якій доведеться зрощувати деталі напрямних і висвердлювати масу отворів в точно відведених місцях. Негативним моментом вважається той момент, що для подібних конструкцій не рекомендують застосовувати каркас з дерева. Протягом певного часу він буде причиною деформації конструкції стелі.

Які є типи конструкцій

Гіпсокартон-кращий матеріал, якщо потрібно швидко зробити красиву стелю. Він не боїться пожежі, чудово підійде як для вирівнювання, так само і для створення будь-яких об’ємних форм. Фізична податливість гіпсу надає можливість вирізати будь-які фігури, висвердлювати будь-які отвори, не побоюючись при цьому утворення тріщин, відколів, подряпин. Окремі деталі закріплюють шурупами або спеціалізованими підвісами на каркас з металу, в якому досить легко приховати (а при необхідності — замінити) електричну проводку. Залежно від складності форм, гіпсокартонні стелі можуть бути в один рівень, різнорівневими і фігурними.

Види гіпсокартону

Розглянемо головні види гіпсокартону

 • лист гіпсокартону (ГКЛ) або звичайний гіпсокартон, листи випускають сірого кольору. Маркування синім чорнилом. Призначається для монтажу стель і стін в сухих приміщеннях з низькою вологістю.
 • лист гіпсокартону вогнезахисний (ГКЛВ. До складу гіпсу ГКЛ входять спеціалізований добавки, що збільшують його показник стійкості до вогню. Призначається для приміщень з великою температурою або з дуже високим ступенем пожежонебезпеки (горищні поверхи, стіни біля камінів). Такий гіпсокартон здатний витримувати до 20 хвилин впливу відкритого полум’я. Колір гіпсокартону сірий або бежевий, маркування червоним чорнилом.
 • вологостійкий лист гіпсокартону (ГКЛВ) призначається для приміщень з високою вологою (кухня, ванна, сантехнічний вузол, басейн) і здатний тримати систематичний вплив протягом 10 годин повітря з відносною вологістю 82…85%.Такий гіпсокартон стійкий до вологи, за умови, що зовнішня сторона буде оброблена гідроізолюючими і стійкими до води матеріалами (плитка з кераміки, грунтовка, покриття із захисним ефектом). Поглинання води ГКЛВ становить не більше 10%. У складі гіпсокартону стійкого до вологи введені гранули силікону зменшують гігроскопічність гіпсу, і ще можуть вводити протигрибкові та гідрофобні добавки. Гіпсокартон зеленого кольору, маркування зроблене синім чорнилом.
 • вологостійкий лист гіпсокартону і вогнезахисний ( ГКЛВО) — такий гіпсокартон поєднує властивості ГКЛВ і ГКЛВ. Гіпсокартон зеленого кольору, маркування червоним чорнилом.
 • лист гіпсокартону (ГВЛ). Важлива відмінність такого гіпсокартону від ГКЛ полягає в додавання до складу гіпсу целюлози, яка значно збільшує характеристики міцності. Наприклад, забитий цвях в гіпсокартон (ГВЛ) витримує вагу 30 кг і більше.
 • лист гіпсокартону фасадний (ГКЛФ) призначається для фасадної обробки будівель, здатний тримати атмосферні вплив. Гіпсокартон марки ГКЛФ роблять жовтого кольору.

Види гіпсокартону

Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)

Вологостійкий гіпсокартон

Вологостійкий гіпсокартон

Вологостійкий гіпсокартон (ГКЛВ/GKBI) — це будівельний матеріал, який призначається для застосування в приміщеннях з дуже високим вмістом парів води. Завдяки особливому складу центрального листа, гідрофобним і фунгіцидним просоченням його можна використовувати у ванній кімнаті і на кухнях. ГКЛВ поглинає вологу на 90 % менше, ніж звичайний лист (ГКЛ).

Основним документом, що регламентує розміри і властивості гіпсокартону стійкого до вологи, вважається ГОСТ 6266-97. Згідно з цим стандартом, листи випускаються шириною 600 і 1200 мм. Довжина ГКЛВ повинна бути в межах 2000-4000 мм, з кроком 50 мм. Листи випускаються товщиною від 6,5 до 24,0 мм. Найпопулярнішими є ГКЛВ в 9,5 і 12,5 мм. ГОСТ допускає, що за погодженням із замовником листи можуть мати інші розміри.

Залежно від числа недоліків ГКЛВ розділяється на два класи:

 • «А». В аналогічній продукції не допускаються пошкодження кутів і поздовжніх крайок. Вартість листа класу «А» трохи вище;
 • «В». Є малозначимі пошкодження крайок і кутів, величина яких не перевищує розмірів, перерахованих в таблиці № 2 ГОСТ 6266-97.

Пожежно-технічні характеристики

Гіпсокартонні вологостійкі Кнауф-листи (ГКЛВ) за власними властивостями відносяться до груп:

 • Г1 (займаність по ГОСТ 30244);
 • В2 (займаність по ГОСТ 30402);
 • Д1 (димоутворююча здатність по ГОСТ 12.1.044);
 • Т1 (отруйність по ГОСТ 12.1.044).

Чим відрізняється вологостійкий гіпсокартон від звичайного?

Листи з гіпсокартону відомі вже давно і дуже добре використовується при чорновій обробці. Оскільки гіпс відрізняється невисокими показниками водостійкості, матеріал застосовують як правило в приміщеннях для житла з нормальною вологістю. Однак це стосується тільки звичайного ГКЛ, вологостійкий гіпсокартон володіє вдосконаленими техніко-експлуатаційними параметрами.

Специфіки роботи з гіпсокартононом вологостійким

Тому, що вологостійкий гіпсокартон технічні властивості, особливості та властивості якого, дозволяють його застосування в приміщеннях з агресивним вологим середовищем, прекрасно підійде для робіт по обробці в:

 • кухня;
 • ванних приміщеннях;
 • душовий;
 • басейн.

Під час установки ГКЛВ потрібно приділяти велику увагу гідроізоляції торцевих крайок і стиків листів. Вони обов’язково повинні оброблятися вологонепроникними складами до нанесення головної обробки, щоб уникнути проникнення вологи як в середину матеріалу, так і в простір під нього.

Звичайний (ГКЛ)

Звичайний (ГКЛ)

Такий вид гіпсокартону називається базовим і знаходить найбільше використання при проведенні робіт по обробці в приміщенні. Він застосовується для вирівнювання поверхні стін, стельові обшивки і каркасів, зроблених з металоконструкцій або деревини. Його застосовують для офісних приміщень і звичайних приміщень, в яких параметри температури і вологості відповідають загальноприйнятим нормативам. Маркування листа синя, сам ГКЛ сірий.

ГКЛ обкладають стіни, зашивають дерев’яні та металеві каркаси( стельові і стінові), виконують дизайнерські конструкції. Увага: звичайний гіпсокартон застосовують тільки всередині будівель!

Вогнестійкий гіпсокартон (ГКЛО)

Вогнестійкий гіпсокартон (ГКЛО)

Це матеріал має дуже високу стійкість до вогню за рахунок наявності в складі скляного волокна, яке перешкоджає загорянню і подальшого руйнування гіпсокартону в умовах дуже високих температур. Використовується як пасивний вогнезахист. Його краще застосовувати в приміщеннях, що мають дуже високий ризик появи загоряння (в шахтах вентиляції, на горищах, в електрощитових) і на об’єктах, де є можливість знаходження великої кількості людей, наприклад як центри торгівлі, вокзали, стадіони. Червоний гіпсокартон може тримати вплив вогню протягом 45 хв. ГКЛО відзначається червоним кольором.

Використовують ГКЛ для спорудження перегородок протипожежного призначення, і ще ними зашивають канали для кабелю, вентиляцію, шахти, конструкції зі сталі. Можна застосовувати вогнезахисні листи і ось тоді, коли необхідно в приміщенні відокремити окрему кімнату. В основному, застосовують цей матеріал в офісних приміщеннях, на підприємствах, в приміщеннях соціального значення. Картонна обробка має світлий відтінок. Більшість виробників роблять її червоною — наприклад, компанія Rigips (марка гіпсокартону RIGIMETR FIRE-Line PLUS).

Водостійко-вогнестійкий ГКЛВО

Водостійко-вогнестійкий ГКЛВО

Такий вид гіпсокартону володіє одночасно якостями вогнезахисних і вологостійких листів.

Крім зазначених видів, ще випускають спеціалізований ремонтний ГКЛ, він застосовується для виправлення невеликих пошкоджень у вже готової конструкції з гіпсокартону.

ГКЛФ

Вважається матеріалом, дуже стійким до впливів атмосфери. Через набагато більшу вартість має найменшу Популярність.

Панелі спеціального призначення

Крім перерахованих вище ГКЛ, є види гіпсокартону, що призначаються для нестандартних умов. Наприклад, це матеріали, які:

 • Мають дуже високі звукоізоляційні якості;
 • мають вітрову захист (вона необхідна при обробці стін із зовнішнього боку);
 • добре проводять тепло (з них роблять обробку теплої стелі або підлоги з охолодженням);
 • мають властивість утеплювача;
 • у себе включають кілька шарів (пароізоляцію, полімерний пінистий шар);
 • екранують рентгенівське випромінювання;
 • здатні абсорбувати електромагнітні хвилі.

Є й інші різновиди гіпсокартону — наприклад, «Аквапанели», які випускає фірма KNAUF. Серцевина їх, зроблена не на гіпсовій, а на основі цементу, з двох сторін має обрамлення зі скловолокна. Даний будівельний матеріал навіть для зовнішніх фасадів підходить, так як він добре захищений від більшості негативних моментів.

Типи ГКЛ по товщині і розмірам листа

Залежно від призначення матеріал має різну товщину — від 6,5 до 12,5 мм. Таким чином існують такі варіанти гіпсокартону.

Стіновий

Призначається для спорудження перегородок, стіновий обшивки, монтажу укосів і прорізів дверей. Дуже часто зустрічаються листи шириною 1200 мм і довжиною 2000 мм, 2500 мм і 3000 мм. У певних виробників довжина буває 1500, 2700, 3300 і 3600 мм.Товщина цього виду матеріалу 12,5 мм.

Стельовий

Дуже легкий варіант. З нього роблять навісні стелі. Менш міцний, ніж стіновий. Його товщина 9 мм, класичні розміри полотна 1200х2000 мм і 1200х2500 мм. Об’єктивності заради потрібно сказати, що більшість фахівців і для стельових робіт використовують дуже міцний стіновий гіпсокартон.

Арковий

Завдяки мінімальній товщині (6,5 мм) добре гнеться, тому застосовується для створення арок, куполів, декоративних рельєфних і хвилеподібних конструкцій та інтер’єрних елементів. При звичайному розмірі 1200х2500 мм Вага лист важить тільки 16,4 кг.

Типи кромок листів з гіпсокартону

Типи кромок листів з гіпсокартону

 • Пряма поздовжня кромка ПК. Монтаж робиться насухо, стики не закладаються;
 • Потонена поздовжня кромка УК. Монтаж виконується з подальшою шпаклівкою стиків по армованій стрічці (малярській сітці);
 • Напівкругла з лицьового боку поздовжня кромка ПЛК. Монтаж здійснюйте з подальшою закладенням стику шпаклівкою, армолента не використовується;
 • Напівкругла і потонена з лицьового боку Багатоцільова поздовжня кромка ПЛУК. Монтаж здійснюйте з подальшою закладенням стику шпаклівкою як без стрічки для армованих робіт, так і з нею;
 • Закруглена поздовжня кромка ЗК. Монтаж виконується з подальшою штукатуркою стін.
Переріз Тип поздовжньої кромки Позначення Використання
Пряма ПК Для монтажу насухо, без забивання стику
Потоншена КК Для монтажу з урахуванням подальшої забивання стику шпаклівкою «Фугенфюллер» з армованою стрічкою
Напівкругла з лицьового боку ПЛК Для монтажу з урахуванням подальшої забивання стику шпаклівкою «Уніфлот» без стрічки для армованих робіт
Напівкругла і потонена з лицьового боку ПЛУК Багатоцільова кромка для монтажу з урахуванням подальшої забивання стику шпаклівкою: «Уніфлот» — без стрічки для армованих робіт; «Фугенфюллер» — з армованою стрічкою
Закруглений ЗК Для монтажу з урахуванням майбутнього заштукатурювання

Торцеві кромки листів мають форму прямокутника і при влаштуванні шва з них потрібно знімати фаску (приблизно на 1/3 товщини листа).

Про що необхідно пам’ятати під час використання гіпсокартону?

 • Гіпсоволокнисті листи дуже крихкі, тому обміркуйте, як ви будете перевозити ваше придбання.
 • При підйомі гіпсокартону на поверх вашої житлової площі стежте за кутами і крайками, нерівні краї листів грають з вами поганий жарт: весь лист буде цілим і неушкодженим, а кромка загнута або покришилася.
 • Не потрібно допустити зберігання гіпсокартону в місцях з високою вологою або зниженою температурою, якщо ж таке трапилося, перед обшивкою дайте час листам увійти в звичайний температурний і вологісний режим, щоб потім не дивуватися утворюються тріщин на шпаклівці, коли листи «отямитися» вже на місці кріплення і після закладення швів.

Скільки важить лист?

Дане питання часто задають люди, які мали поганий досвід вивчення шкільного курсу фізики. Найімовірніше, їх цікавить маса, що вимірюється в кілограмах, а не Вага, мірилом якого вважаються відомі ньютони. Все таки, на питання «Скільки важить гіпсоволокнистий лист?»- відповідь буде наступний: «Звичайний лист гіпсокартону шириною 1200 мм, довжиною 2500 мм, і товщиною приблизно 12 мм буде важити приблизно тридцять кілограм. Виходячи з цього, зменшуємо будь-який з параметрів, наприклад, беремо лист матеріалу для стелі і отримуємо масу, рівну приблизно 25 кг». Близько 93% всієї маси-маса гіпсу з добавками. Решта припадає на картон і вологу, що ввібралася в матеріали. Так що перед тим як думати над, тим як правильно кріпити гіпсокартон, добре б застосовувати як помічник одного з членів сімейства — одному монтаж реалізувати як правило неможливо.

Як підібрати

Їх небагато. Для впевненої орієнтації в різновидах ГКЛ слід користуватися підказкою виробників, що фарбують листи в залежності від їх властивостей. Звичайний гіпсокартон має сірий колір покриття з паперу, вологостійкий-салатовий, вогнезахисний-рожевий.

Не потрібно занадто покладатися на вологостійкість ГКЛВ. Для дуже сирих приміщень він не підійде. Тут необхідно перевагу краще віддавати пластику, кольорового металу або плитці з кераміки.

Підбираючи гіпсокартон, уважно подивіться на вид листів. На них не повинно знаходитися ділянок з відірваною папером, відколотих кутів, тріщин і розшарувань.

Сучасні стелі з гіпсокартону

Стелі які зроблені з гіпсокартону бувають різних форм, кольорів, конструкцій і дуже легко вписуються в будь-який інтер’єр приміщення, будь то класика або модерн. Прихильники звичайного інтер’єру можуть обійтися однорівневою композицією, а для бажаючих зробити що-небудь унікальне і креативне, ринок пропонує пару варіантів конструкцій для гіпсокартонних стель.

Стельове оформлення Опис
Двоярусні Дуже популярні. Мають багато способів оформлення дизайну і освітлення стелі.
Трирівневі Важкі для проектування, зате шикарно виглядають в інтер’єрі
Колона Дуже привабливий об’ємний елемент, недорогий і звичайний у виготовленні. Прикрасить будь-яку кімнату, вдало підійде в приміщення різного стильового рішення
Арка Складні в проектуванні, коштують чимало грошей, зате подібна кімната буде реальним шедевром

Двоярусні стелі

Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)

Двоярусні стелі вважаються найбільш часто зустрічаються, т. до. дозволяють надати стелям різноманітні форми і вбудувати основне освітлення і підсвічування. Ці стелі будуть незвичайним рішенням і в дитячу кімнату. Все що обмежує використання підвісних гіпсокартонних стель — це відсутність фантазії.

Трирівневі і багаторівневі стелі

Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)

Виглядають вони у високому ступені чудово і А також, особливо практичні. Зібрати такий у себе вдома, багато хто так і не можуть зважитися, побоюючись великих цін на роботу кваліфікованих майстрів, не беручи до уваги той факт, що конструкції такого типу можна зібрати і власноруч. Дуже гарно комбінують узори на стелі з гіпсокартону.

Але перш ніж розбиратися з нюансами складання цієї стелі, бажано детально розібратися з можливими дизайнерськими варіантами аналогічних конструкцій, і місцями, де найкраще зібрати якусь певну їх різновид.

При облаштуванні багатоярусної конструкції приміщення можна розділити за допомогою кольору, дзеркал, або спеціального освітлення. Активно використовують гіпсокартонна стеля з підсвічуванням в кухнях-студіях, де стеля допомагає розділити кімнату для гостей і зону для роботи. У кімнаті великого розміру, Простий стелю білого кольору, виглядає сумно, а якщо обладнати вертикальну криволінійну конструкцію-кімната придбає симпатичний і цікавий вигляд. Досить звичайним варіантом конструкції, яку можна обладнати на поверхні стелі власними руками-двоярусний гіпсокартонна стеля.

Багатоярусний гіпсокартонна стеля на кухні або в будь-якому іншому приміщенні виразно прикрасить ваш будинок. Вартість матеріалів при цьому не така висока, плюс ви можете зробити всю роботу власними руками, що ще сильніше схиляє на користь подібного рішення.

Фігурні стелі із гіпса

Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)

Фігурні потолки з гипсокартону — це прекрасна прикраса сучасного будинку або квартири. Його зробити більш екстремальні, ніж звичайний, або навіть традиційний натяжна, але зовнішній вигляд точно варто витрачених зусиль.

Стелі фігурної форми прикріплені до підбліцювальних конструкцій. Головна відмінна риса-конструювання оригінальних форм на основі декількох рівнях вироби. Унікальність подібного стелі-дуже важлива перевага. Крім зорової складової є і інші плюси. Установка стелі фігурної форми підвищує зоровий простір і висоту. Тому можна просто розділити приміщення на робочі зони.

За власною сутністю фігурний стелю, який зроблений з гіпсокартону, відноситься до безшовних систем. Створити унікальну фігуру у власній кімнаті можна, підібравши конструкцію, яка складається з декількох окремих рівнів. В основі конструкції стелі лежить гіпсокартон. Власне наявність в основі даного матеріалу і вважається важливою перевагою.

Мінуси цієї стелі

Під час установки стелі фігурної форми необхідну увагу потрібно приділяти міцності кріплень, на яких буде триматися вся важка система. У закінченому варіанті один квадратний метр досягає мітки в двадцять кілограм. Зібрана конструкція не може розбиратися після закінчення ремонту. Тому заздалегідь виявите «де» і «як» буде проведена проводка і розташування приладів освітлення.

Гіпсокартонна стеля з підсвічуванням

Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)

Один з дуже хороших прийомів дизайнера — застосування ефектів зі світлом. Часто власне світло надає пікантність інтер’єру. Гіпсокартонна стеля з підсвічуванням — один з дуже часто зустрічаються варіантів. Хороший він тим, що його при бажанні можна виконати своїми руками, власними руками.

Підсвічування стель буває прихованою і відкритою. Відкритий — світлодіодні споти, які повністю або частково помітні. Захована тому так і називається, що видно тільки її випромінювання. Тому під час монтажу гіпсокартонної стелі з прихованим підсвічуванням короба нижнього рівня роблять з полицею, на якій і розміщуються прилади освітлення.

У чому головні особливості стелі з гіпсокартону з підсвічуванням

Стельова обробка вважається останнім етапом внутрішніх робіт по обробці. Власне на даному кроці можна повністю здійснити власні технологічні концепції і фантазію. Гіпсостелі в один або в кілька рівнів з підсвічуванням, допоможуть вам не тільки якісно поліпшити стиль приміщення, але і підняти свій професійний рівень. Чому світиться стеля викликає такий інтерес у споживачів? Відповідь знаходиться на поверхні. За рахунок комбінування конфігурації поверхні стелі і нових світлових технологій можливим стало отримати абсолютно дивовижний візуальний ефект. Акуратно виготовлений стеля, підсвічується в деяких місцях, абсолютно змінює весь простір всередині. Радикально змінюється зорове сприйняття простору всередині.

Плануючи облаштування стелі з підсвічуванням, необхідно подивитися на такі моменти:

 1. Освітлення краще встановлювати для окремих зон. Для зору корисно наявність різних джерел світла, замість одного, але досить яскравого.
 2. Сітку освітлення точкового типу потрібно розрахувати заздалегідь:
  • на кухні можна підсвітити окремо поверхню для роботи і кухонний стіл;
  • для спальної кімнати краще застосовувати контурну підсвічування, розміщену над ліжком; як доповнення можна поставити джерела освітлення над шафою, полицями для книг і робочим столом;
  • освітленням можна розділити і коридор-пару вертикальних сайдингів встановлювати у Вішалки, дзеркала, а інші — по стельовому периметру.
 3. Підсвічування, що підкреслює дизайн і стилістику кімнати, здатний імітувати сонячні відблиски, Північне сяйво або небо з зірками.
 4. Важливо потурбуватися про правильний напрямок освітлення-світло від ламп не повинен висвітлювати в очі.
 5. Грамотне розташування підсвічування допоможе підкоригувати пропорції приміщення. Світло, що йде на поверхню стін, візуально збільшує кімнату, її робить досить вільною.
 6. Для приладів освітлення, встановлених в різних практичних зонах приміщення, потрібно встановлювати окремі вимикачі.
 7. Для маленьких кімнат краще не підбирати конструкцій з декількох рівнів стелі.
 8. Перед виконанням робіт з монтажу, потрібно створити детальний креслення майбутньої конструкції із зазначенням всіх розмірів, типом і розташуванням джерел освітлення.

Комбіновані стелі

Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)

Комбіновані гіпсокартонні стелі або натяжна сьогодні стали чи не необхідним елементом декору в сьогоднішньому оформленні оформлення приміщень. Комбінування подібних конструкцій плюс правильна підсвічування дають приголомшливий ефект, збільшують простір і виділяють оригінальність кімнати. За їх допомогою можна створювати різні цікаві композиції, які викликають захоплення, істотно перетворюють приміщення і роблять його яскравим, індивідуальним і незвичайним.

З’явилося дуже багато видів обробки, в яких гіпсокартон доповнює натяжна стеля комбінованого типу. Тут відкривається великий простір для здійснення найсміливіших прийомів або ідей в оформленні.

Величезною популярністю зараз користуються Комбіновані натяжні стелі. Вони дають можливість створити рівну поверхню, яка буде мати кілька фактур і кольорів. Різні плівки або полотна з тканини можна розмістити на декількох рівнях, створюючи дуже чудові комбінування.

Як правило, дозволяється комбінувати абсолютно будь-які види оформлення та оздоблення. Основне, щоб вони доповнювали один одного і комбінувалися з іншими інтер’єрними деталями.

Що з чим поєднується

Можна зібрати дуже і дуже різні конструкції, використавши кілька матеріалів. Але, вони не всі будуть прекрасно поєднуватися між собою зовні.

Звукова ізоляція стель

Поставлена звукова ізоляція на поверхні стелі під гіпсокартон — це чудовий спосіб домогтися прийнятного комфорту в квартирі. Зрозуміло, прекрасним варіантом буде монтаж шумоізолюючих матеріалів на підлогу верхніх сусідів, проте в основному, не всі мають шанс це зробити. Домогтися прийнятного результату досить просто. Простір між перекриттям і гіпсокартоном навісної стелі наповнюють звукоізолюючими матеріалами, а каркасна основа робиться на підвісах, здатних погасити зайві вібрації.

Дуже поширеним і недорогим варіантом вважається гіпсокартонна стеля з звукоізоляцією у вигляді спеціального наповнювача. Переваги зрозумілі: довговічність, високий рівень звукоізоляції, бюджетна ціна, великий вибір наповнюючих матеріалів і можливість монтажу власними руками.

При плануванні шумоізоляції стелі головне не забути врахувати цей параметр, як непряма передача шуму — це поширення звукових вібрації по дотичних поверхнях. Завдяки цьому звук, який надходить від сусідів поверхом вище, може відбиватися від підлоги або стін.

Зразки підвісних стель з гіпсокартону

Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Сучасні стелі з гіпсокартону
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)

Стелі фото

Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Сучасні стелі з гіпсокартону
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)
Дизайн стелі 2022 - ідеї оформлення (70 фото)